Areszt dla 50-latka za pobicie ze skutkiem śmiertelnym

GN, PAP | Utworzono: 2023-08-29 14:40 | Zmodyfikowano: 2023-08-30 11:04
Areszt dla 50-latka za pobicie ze skutkiem śmiertelnym - fot. Policja
fot. Policja

Jak poinformowała we wtorek st. asp. Bernadeta Pytel z KPP w Oleśnicy, do dyżurnego z oleśnickiej komendy w ubiegły piątek wpłynęło zgłoszenie o znalezieniu na terenie jednej z wsi mężczyzny, który nie dawał oznak życia.

„Lekarz, który przyjechał na miejsce, stwierdził zgon 59-latka. Podjęte niezwłocznie czynności, doprowadziły do ujawnienia na ciele denata obrażeń, które wskazywały, że do jego śmierci mogły przyczynić się inne osoby” – przekazała.

Pracujący na miejscu policjanci m.in. dokonali szczegółowych oględzin z udziałem prokuratora. „Rozpytali także i przesłuchali świadków oraz wykonali inne czynności mogące przyczynić się do odtworzenia przebiegu tego zdarzenia i zabezpieczenia obszernego materiału dowodowego” - podała policjantka.

Praca funkcjonariuszy doprowadziła w efekcie do zatrzymania mężczyzny podejrzewanego o dokonanie przestępstwa. Sprawcą okazał się 50-letni mieszkaniec powiatu oleśnickiego. Mężczyzna usłyszał już zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym i został decyzją sądu tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Za popełnione przestępstwo grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.