Rozkopane centrum Legnicy. Kiedy koniec utrudnień?

Karolina Bieniek, BT | Utworzono: 2023-09-06 07:05 | Zmodyfikowano: 2023-09-06 07:35
Rozkopane centrum Legnicy. Kiedy koniec utrudnień? - fot. Karolina Bieniek
fot. Karolina Bieniek

- Mieliśmy nadzieje, że do września to się wszystko skończy, do momentu rozpoczęcia roku szkolnego, no ale jest istny dramat. Dalej rozkopane, dalej pracownicy, jeszcze dzieciaki do szkół, no masakra. Końca nie widać, nie da się do pracy normalnie dojechać. - mówią kierowcy.

Magistrat nie pozostawia złudzeń - choć prace idą zgodnie z planem, zakończenie obu inwestycji jest planowane na listopad. Jednak jak podkreśla Piotr Seifert rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Legnicy to wcale nie oznacza końca utrudnień dla kierowców.

- Jedne remonty w tym roku będą się już kończyły, kolejne też będą się zaczynały. To też być może uciążliwość, ale ta informacja dobra jest taka, że coraz więcej tych dróg w Legnicy będzie miało nową nawierzchnię.

W najbliższych tygodniach z uwagi na planowane prace związane z wylewaniem ostatnich warstw nawierzchni kierowcy mogą się spodziewać kolejnych zmian w organizacji ruchu w tych miejscach. Magistrat prosi o wyrozumiałość i zapewnia, że wszystkie prace są prowadzone zgodnie z harmonogramem.

Miasto poinformował, że szykuje już kolejne przetargi na remonty ulic. Choćby jeszcze w tym roku ma zostać wyłoniona firma, która wyremontuje fragment ulicy Złotoryjskiej od ronda do zjazdu do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. W planach jest już także przeprowadzenie kompleksowego remontu na pozostałych jej odcinkach, także w okolicach huty miedzi Legnica.

Posłuchaj relacji Karoliny Bieniek: 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.