Dave Christensen pozostanie szkoleniowcem Panthers Wrocław

PP/inf. prasowa | Utworzono: 2023-09-06 19:15 | Zmodyfikowano: 2023-09-06 19:15
Dave Christensen pozostanie szkoleniowcem Panthers Wrocław - fot. materiały prasowe/Panthers Wrocław
fot. materiały prasowe/Panthers Wrocław

Dave Christensen objął stery Panthers Wrocław w listopadzie ubiegłego roku. Trwający sezon jest jego pierwszym w roli trenera głównego wrocławskiego zespołu. Pod jego wodzą Panthers Wrocław wywalczyli awans do fazy play-off europejskich rozgrywek i ciągle liczą się w walce o mistrzostwo Europy. Już teraz wiemy, że Amerykanin poprowadzi drużynę z Wrocławia także w sezonach 2024 oraz 2025.

– Czuję wielką ekscytację w związku z tym, że przez kolejne dwa lata będę głównym trenerem Panthers Wrocław. Kiedy w listopadzie ubiegłego roku rozpocząłem pracę w Polsce, miałem tylko jeden cel – zdobyć mistrzostwo. Na koniec naszego pierwszego wspólnego sezonu regularnego jesteśmy w finałowej szóstce i nie możemy doczekać się play-offów. Poczyniliśmy w tym roku wspólnie wielkie postępy, jednak nikt z nas nie jest jeszcze w pełni usatysfakcjonowany. Chcemy zbudować najlepszą organizację i najsilniejszy zespół w European League of Football – mówi Dave Christensen, trener główny Panthers Wrocław.

Bilans Panthers Wrocław pod dowództwem Dave’a Christensena to osiem zwycięstw, cztery porażki oraz awans do fazy play-off. W tym sezonie wrocławski klub może pochwalić się także m.in. najlepszym bilansem zmian posiadania piłki oraz jedną z najskuteczniejszych gier biegowych w lidze.

– Wspólnie z naszym właścicielem w pełni ufamy trenerowi Christensenowi – pod jego wodzą znaleźliśmy się w gronie sześciu najlepszych drużyn w Europie. Czujemy, że dzięki jego zaangażowaniu i kulturze pracy cała nasza organizacja wzniosła się na kolejny poziom. Naszym celem jest budowa silnego i stabilnego klubu, który co roku będzie walczyć o najwyższe cele, dlatego nie mieliśmy wątpliwości, aby przedłużyć naszą współpracę już teraz – przekonuje Michał Latoś, prezes Panthers Wrocław.

Amerykanin ma blisko 40 lat doświadczenia na najwyższym uczelnianym poziomie w Stanach Zjednoczonych. W trakcie swojej kariery pracował w sztabach szkoleniowych takich zespołów jak Washington Huskies, Toledo Rockets, Missouri Tigers, Wyoming Cowboys, Utah Utes, Texas A&M czy Arizona State. Przed dołączeniem do Panthers Wrocław nigdy nie trenował zespołu w Europie.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.