Przedstawiciele turystyki i oświaty spotkają się w zamkowych wnętrzach

Bartosz Szarafin, PP | Utworzono: 2023-09-08 08:05 | Zmodyfikowano: 2023-09-08 08:05
Przedstawiciele turystyki i oświaty spotkają się w zamkowych wnętrzach - fot. Patrycja Dzwonkowska
fot. Patrycja Dzwonkowska

- Początek roku szkolnego to idealny moment, aby się lepiej poznać i omówić współpracę - mówi Radiu Wrocław Anna Żabska, prezeska Lokalnej Organizacji Turystycznej:

- Zależy nam na tym, żeby to była konferencja, ale też targi turystyczne. Żeby zbliżać z jednej strony szkoły, tych którzy korzystają z tych wycieczek, a z drugiej strony tych, którzy te wycieczki mogą zorganizować, czy też dostarczają atrakcji pod takie wycieczki. Ten początek września jest najlepszym momentem na takie skojarzenie. 

Dzięki konferencji wybory wycieczkowe szkół mogą być bardziej świadome. Przedstawiciele atrakcji zrzeszonych w LOT mogą bowiem opowiedzieć o tym, co można u nich zobaczyć oraz przede wszystkim o nowościach i propozycjach dla uczniów.

- Chcemy pokazać to co nowe, to co też LOT Aglomeracji Wałbrzyskiej ma dla szkół, bo wiele projektów edukacyjnych dla szkół organizujemy, ale również chcemy być taką giełdą wymiany informacji, doświadczeń. Również zapraszamy do tego przewodników, którzy oprowadzali podczas naszego projektu "Odkrywaj Lokalnie". 

Na Zamku Książ nie zabraknie też prelekcji nauczycieli, którzy w swoich szkołach prowadzą kluby turystyczne oraz przedstawicieli Fundacji Edukacji Europejskiej, którzy opowiedzą o możliwościach pozyskiwania dotacji na ciekawe szkolne projekty.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.