Odyseja, Młody mężczyzna w teatrze, Festiwale Mendelssohna i Piosenki Angielskiej (WIDEO z RWK)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2023-09-14 17:00 | Zmodyfikowano: 2023-09-14 17:00
Odyseja, Młody mężczyzna w teatrze, Festiwale Mendelssohna i Piosenki Angielskiej (WIDEO z RWK)  - DAB+wtorki w Radiu Wrocław Kultura, od 16:00
DAB+wtorki w Radiu Wrocław Kultura, od 16:00

Wkrótce we Wrocławskim Teatrze Lalek pierwsza premiera sezonu: 'Odyseja' w reżyserii Jakuba Roszkowskiego. Wraz z nim u nas także szef artystyczny WTL Jakub Krofta, wiec pytamy o sezon, a i o spektakl 'Perfekty i Ambaras' który zobaczymy na Festiwalu Małych Prapremier w Wałbrzychu. 

Katarzyna Kalwat, reżyserka premierowego przedstawienia we Wrocławskim Teatrze Współczesnym. 'Młody mężczyzna' to opowieść na dwoje aktorów (Ewelina Paszke-Lowitzsch, Dominik Smaruj) wg noblistki Annie Ernaux.

Zbliża się 30. Festiwal Piosenki Angielskiej FACE THE MUSIC w Brzegu. Patronujemy tej imprezie od 10 lat, więc także dla nas to jubileusz. Opowiemy o historii i aktualnościach wraz z szefem i twórcą Wojciechem Toporowskim oraz jurorami Dominiką Gawędą, Kamą Sowińską i Pawłem Rurakiem-Sokalem z Blue Cafe (zespół wystąpi na specjalnym opolskim koncercie festiwalowym w tamtejszej filharmonii).

Justyna Janicka  z Dusznickiego Ośrodka Kultury i Krzysztof Karpeta, wiolonczelista (m.in. Polish Cello Quartet), szef artystyczny Festiwalu Mendelssohna. Właśnie w Dusznikach Zdroju po raz kolejny spotkanie z artystami i muzyka nie tylko patrona, który - przypomnijmy - w młodości w kurorcie był i nawet wystąpił.

Przypominamy o kontakcie z nami: [email protected]. Do usłyszenia w odbiornikach z systemem DAB+, w aplikacjach mobilnych i na www.radiowroclawkultura.pl  

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.