Jak bawić się z psem gdy jest gorąco?

Radio Wrocław | Utworzono: 2023-09-14 10:48
Dodaj do Wykop.pl
Jak bawić się z psem gdy jest gorąco? - Materiał Sponsora
Materiał Sponsora


Pomysły na zabawę z psem w upały

W upalne dni należy unikać przebywania w ostrym słońcu i w miarę możliwości spędzać czas w chłodzie. Długie i intensywne spacery nie będą więc najlepszym pomysłem. Oczywiście nie oznacza to, że pies musi się nudzić. Wystarczy, że wybierzesz trochę mniej forsujące aktywności i będziesz stosować się do kilku zasad, dzięki czemu zmniejszysz ryzyko przegrzania zwierzaka. Nie wiesz w co bawić się z psem gdy jest gorąco? Oto kilka propozycji:

  • Zabawy z wodą w ogrodzie. Jeśli mieszkasz w domu z ogrodem, warto w cieniu ustawić pojemnik z wodą, w którym psiak będzie mógł się schłodzić. Świetnie sprawdzą się specjalne baseny dla psów lub te wykonane z plastiku, ponieważ istnieje małe ryzyko, że czworonóg uszkodzi je pazurami. Dobrym pomysłem będzie też wykorzystanie spryskiwacza – uciekanie przed wodą lub łapanie jej w pysk to dla wielu psów prawdziwa frajda!
  • Spacer nad jeziorem. W przypadku osób, które nie mają ogrodu i miejsca na zabawy wodne przy domu, rozwiązaniem może być spacer nad jeziorem. Aportowanie w wodzie to nie tylko dobra zabawa, ale również sposób na schłodzenie zwierzaka. Oczywiście wybieramy miejsca, gdzie nie ma zakazu wstępu z psami i nigdy nie zmuszamy pupila do wejścia do wody. Możemy go za to zachęcić wykorzystując np. unoszące się na wodzie zabawki do aportowania.
  • Spacer po parku lub w lesie. Zaleca się, by w ciągu dnia wychodzić z psem 2-3 razy, przy czym jedna z przechadzek powinna trwać nieco dłużej. W upały przebywanie na słońcu nie jest dobrym pomysłem, dlatego warto wybrać się na spacer z psem wcześnie rano lub wieczorem, kiedy wysokie temperatury nie są tak dokuczliwe. Można też wybrać park, las lub inne miejsca z dużą ilością cienia.
  • Zabawy angażujące psi umysł. Kiedy żar leje się z nieba, nikt nie ma ochoty na intensywny wysiłek fizyczny, pies również. Doskonale w upalne dni sprawdzą się więc różnego rodzaju zabawy, podczas których zwierzak będzie musiał trochę pogłówkować. Może to być np. szukanie ukrytych przez właściciela smaczków albo rozrywka z wykorzystaniem mat węchowych lub gadżetów, w których ukrywane są przysmaki.


O czym powinien pamiętać latem właściciel psa?

W upalne dni powinniśmy zapewnić zwierzętom chłodne miejsce do odpoczynku. Może to być zacieniona przestrzeń w ogrodzie lub wnętrze domu. Doskonale sprawdzają się także maty chłodzące, które oferuje każdy dobry sklep zoologiczny. Oprócz tego powinniśmy zadbać, aby pupil miał zawsze dostęp do czystej wody. Jeśli wychodzimy do pracy i zostawiamy czworonoga samego w domu, rozsądnie jest rozstawić kilka misek, aby mógł się napić, nawet jeśli rozleje zawartość jednej z nich. Również wybierając się na dłuższy spacer z psem, należy zabrać ze sobą wodę i rozkładaną miskę – dzięki temu pies będzie mógł ugasić pragnienie nawet poza domem. Oprócz tego powinniśmy pamiętać o ochronie przed pasożytami. Zacienione parki, las czy przestrzeń wokół jeziora to idealne miejsca na spacery w upalne dni, ale też strefa, gdzie łatwo o atak kleszczy – specjalne preparaty przeciwkleszczowe dla czworonoga i jego właściciela to obowiązek!

 

Reklama