Dziś remiza, jutro komisariat policji

Piotr Słowiński, PP | Utworzono: 2023-09-19 07:25 | Zmodyfikowano: 2023-09-19 07:25
Dziś remiza, jutro komisariat policji  - fot. Piotr Słowiński
fot. Piotr Słowiński

Podpisana została właśnie umowa na inwestycję, która - jak mówi wójt Mirosław Kalata - zmieni jakość funkcjonowania strażaków:

- W pierwszym etapie realizujemy w całości jednostkę OSP dla naszych strażaków i pozostałe obiekty w stanie surowym zamkniętym. Inwestycja jest uhonorowaniem naszych strażaków z OSP, którzy, cokolwiek się dzieje, służą nam, niejednokrotnie z narażeniem życia.

Umowa opiewa na ponad 7 milionów złotych. 4 miliony złotych na tę inwestycję pochodzi z Polskiego Ładu. Resztę dołożyła gmina. Budynek ma być gotowy w ciągu roku, z czego cieszą się strażacy. Mówi ich naczelnik, Marek Musiałowski:

- No jest to nam bardzo potrzebne, dlatego że nasza obecna remiza nie spełnia żadnych warunków bytowych, garaże są ciasne, niebezpieczne przede wszystkim. Nie mieliśmy się nawet gdzie wykąpać, zadbać o higienę.

Obiekt ma mieć powierzchnię około 800 metrów kwadratowych. Prócz remizy ma się tam zmieścić biblioteka gminna i ośrodek zdrowia. We wtorek w Podgórzynie ma zostać podpisana umowa na budowę komisariatu policji.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.