Nowy sezon w Światowidzie

GN, RW | Utworzono: 2023-09-19 12:25 | Zmodyfikowano: 2023-09-19 12:26
Nowy sezon w Światowidzie - fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe
Nowy sezon w Światowidzie - 0
Nowy sezon w Światowidzie - 1
Nowy sezon w Światowidzie - 2

22 września | 18.30

Muzyka klezmerska wykonywana od wieków przez wędrownych żydowskich ludowych muzykantów w karczmach, na weselach, podwórkach i placach miasteczek, trafiła w końcu także na salony i współcześnie do sal koncertowych. Wzbogacana inspiracjami orientalnymi, wpadająca w ucho, melodyjna, częstokroć porywająca do tańca od zawsze budziła radość, koiła smutki i pozwalała na zanurzenie w jidyszkajt - kulturowy świat Żydów aszkenazyjskich - zamieszkujących Europę Środkową, Wschodnią, częściowo Zachodnią, a po kataklizmach wojen światowych także Amerykę.

Program muzyki żydowsko-bałkańskiej posiada w swoim repertuarze również Trio „Versatile", które współtworzą profesjonalni muzycy na stałe związani z Orkiestrą Opery Wrocławskiej: skrzypek Adam Czermak, klarnecista Paweł Karaś i pianista Ashot Drnyan Babrousky. Jako „Wrocław Klezmer Trio" zainaugurują sezon koncertowy cyklu Światowid klasycznie, wykonując m.in. fantazję ze „Skrzypka na dachu" (arr. Karaś/Czermak), czy pieśń „Hava Nagila" (arr. Karaś).

bilety: 25 zł, dostępne na KupBilecik.pl oraz w sekretariacie ODT*

*obowiązują zniżki z programem Nasz Wrocław (20%), Wrocław MAX (30%) lub kartą seniora (bilety po 15 zł)

HAJA | koncert

28 września | wstęp wolny

Zaczęli swoją drogę muzyczną publikując single. Ich „Where Have I Gone?" grane było antenie licznych rozgłośni radiowych m.in. Radio Wrocław, Radio Opole, Radio Lublin. W poznańskim Radio Afera piosenka znalazła się nawet na topie listy przebojów Aferzasta. W ubiegłym roku latem wygrali ceniony festiwal muzyki alternatywnej Tarnogranie, a jesienią opublikowali pierwsze nagranie w nowym, większym składzie z dwiema wokalistkami - Basią Ubysz i Hanną Jordanek.
Na ich koncertach słuchacze mogą spodziewać się pięknych melodii, gitar niczym z lat osiemdziesiątych i historii z życia wziętych, obok których nie przechodzi się obojętnie. W repertuarze zespołu są wpadające w ucho autorskie piosenki doprawiane niebanalną sekcją rytmiczną oraz licznymi perkusjonaliami.

Haja:

Barbara Ubysz | wokal

Hanna Jordanek| wokal

Kasia Dubaniowska |bas

Jan Samołyk | gitara

Marcin Mukoid | perkusja i perkusjonaliaReklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.