Łaźnia Caritas we Wrocławiu otwarta po remoncie

Jakub Ciołko, AO | Utworzono: 2023-09-20 06:22 | Zmodyfikowano: 2023-09-20 06:24
Łaźnia Caritas we Wrocławiu otwarta po remoncie - fot. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej
fot. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej

Dwa miesiące prac pozwoliły na odnowę i gruntowną termomodernizację przestrzeni. Potrzebujący mogą tam znaleźć coś więcej niż gorącą kąpiel.

- Tego, co mogą tu znaleźć odwiedzający naszą łaźnię, nie byłoby bez zaangażowania ludzi dobrej woli. Drobnym gestem, oddania czegoś, co zalega w szafach, możemy odmienić czyjś los – mówi Radiu Wrocław Paweł Trawka z Caritas Archidiecezji Wrocławskiej:

"Nasza łaźnia przeszła termomodernizację i jeszcze nie wszystko jest gotowe, ale chcieliśmy, pomimo pewnych braków, niedociągnięć jeszcze, już otworzyć. Bo wiemy, że to jest potrzebne. Że nasi podopieczni, osoby w kryzysie bezdomności, poszukujący jakiegoś swojego miejsca, tutaj potrzebują się wykąpać."

Łaźnia przy pl. Katedralnym 7 na Ostrowie Tumskim działa już 23 lata. Otwarta dla ubogich jest przez trzy dni w tygodniu, rocznie przyjmując około 1200 osób.

- Znajdując w szafie coś niepotrzebnego, a jeszcze w niezłym stanie, można dać dosłownie drugie życie tym rzeczom – dodaje Paweł Trawka:

"Ci, którzy do nas przychodzą, przecież potrzebują się potem ubrać, żeby w tej odzieży, nowej, odświeżonej, wyjść na zewnątrz. Chcemy zawsze dać coś więcej, o ile możemy a możemy tylko i wyłącznie wtedy, kiedy ktoś się z nami podzieli."

Najbardziej potrzebna jest odzież męska, szczególnie bielizna i buty, ale przydatne będą również artykuły higieniczne. Te można przynieść do siedziby Caritas przy ul. Katedralnej 1 osobiście lub nadać pocztą.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.