Druga wygrana szczypiornistek Zagłębia w Superlidze

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2023-09-20 21:58
Druga wygrana szczypiornistek Zagłębia w Superlidze - fot. zaglebie.lubin.pl
fot. zaglebie.lubin.pl

Początek spotkania to dość niespodziewany wynik. Po niespełna pięciu minutach Start prowadził na parkiecie mistrzyń Polski 3:1. Zawodniczki KGHM MKS Zagłębia szybko wróciły na swoje tory i po kilku szybkich akcjach i skutecznych kontrach wyszły na prowadzenie 4:3. Bardzo dobrze na skrzydle prezentowała się Daria Michalak, jednak rywalki też miały swoje okazje, które potrafiły wykorzystać. Po kwadransie elblążanki prowadziły 8:5, rzucając bramki nawet w osłabieniu. W tym momencie o czas dla drużyny poprosiła Bożena Karkut. Niestety dla Miedziowych przyjezdne dorzuciły kolejne dwie bramki i zrobiło się 5:10. To podziałało na mistrzynie Polski jak zimny prysznic, bo kolejne bramki rzucały już tylko one. Miedziowe trafiały pięć razy z rzędu, a kiedy pięć minut przed końcem pierwszej połowy z koła rzuciła Joavana Milojević, mieliśmy remis po 10. KGHM MKS Zagłębie prowadzenie odzyskało w 28. minucie po pięknej bramce Patrycji Matieli, ale do przerwy był remis 12:12.

W drugą połowę, podobnie jak w pierwszą, lepiej weszły przyjezdne. Elblążanki zaczęły od dwóch trafień, na które jednak szybko odpowiedziały Miedziowe. Lubinianki znów zaliczyły udaną serię i po czterech bramkach z rzędu wygrywały różnicą dwóch bramek – 16:14. Od tego momentu lubinianki zaczęły powiększać swoją przewagę, robiąc to bardzo skutecznie. Dziesięć minut przed końcem spotkania KGHM MKS Zagłębie wygrywało różnicą sześciu bramek i zmierzało do drugiej wygranej w nowym sezonie ORLEN Superligi Kobiet.

KGHM MKS Zagłębie Lubin – Start Elbląg 28:21 (12:12)

KGHM MKS Zagłębie: Maliczkiewicz – Promis 3, Pankowska, Grzyb, Przywara, Górna, Zych, Drabik 2, Szarkowa 2, Michalak 7, Bujnochowa, Kochaniak-Sala 4, Matieli 5, Jureńczyk, Milojević 5.

Start: Radojcić, Ciąćka – Bancilion 1, Dworniczuk 2, Owczarek, Wołoszyk 3, Weber 3, Głębocka 3, Grabińska, Pahrabitskaya 4, Kuźmińska, Stapurewicz 2, Tarczyluk, Macedo 3.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.