Wszyscy do Sobótki! Finał Bike Maratonu 7 października

PP/inf. prasowa | Utworzono: 2023-09-29 07:00 | Zmodyfikowano: 2023-09-29 07:00
Wszyscy do Sobótki! Finał Bike Maratonu 7 października - fot. materiały prasowe/Bike Maraton
fot. materiały prasowe/Bike Maraton

Nic tu nie dzieje się bez przyczyny, bo nieodłącznym towarzyszem Bike Maratonu jest przecież cykl szosowy VeloBank Via Dolny Śląsk, który również kończy swoją rywalizację w Sobótce. Zatem przypominamy i zapraszamy: Bike Maraton Sobótka i Wielki Finał - 7 października (sobota), VeloBank Via Dolny Śląsk i Runda Spadających Liści -8 października (niedziela). Przed nami podwójna dawka wyścigów dla dzieci, bo PKO Ubezpieczenia Junior Race odbędzie się i podczas Bike Maratonu, i podczas zmagań na szosie.

Dziewiąta, finałowa edycja Bike Maratonu wystartuje w sobotę o godzinie 11:00. Tradycyjnie obowiązuje podział na sektory startowe i dystanse. Biuro zawodów w Sobótce zaprasza w piątek w godzinach 17:00 – 19:00 i w sobotę od godziny 8:00.Dzień finału tradycyjnie będzie długi i obfitujący we wrażenia. Najpierw trzeba przecież wystartować i dojechać do mety – to oczywiste. Potem czeka nas maraton dekoracji na wszystkich trzech dystansach, nieco wzruszeń i radości na mecie, trochę czasu w strefie expo, na pasta party, trochę czasu na odpoczynek, a potem wieczorna gala finałowa, która rozpocznie się o 19:00 uhonorowaniem tych, którzy przejechali cały tegoroczny Bike Maraton, czyli brali udział we wszystkich edycjach. Potem przyjdzie czas na zwycięzców w klasyfikacji generalnej na wszystkich dystansach.

Ostatnia okazja do ścigania się w tym sezonie daje jeszcze szansę na konkretną walkę z dystansem MEGA, który owinie Ślężę wstęgą o długości 44 km, a suma przewyższeń sięgnie tu prawie 1400 m. Szczyt zostanie objechany dokładnie i zwiedzony ze wszystkich stron. Będzie trochę technicznych sekcji i będzie jeszcze sporo kolarskiego trudu. Tak to już jest, że każdy zjazd w doliny owocuje potem mozolnym powrotem i wspinaczką na kolejne poziomice. Szerokie dukty na zmianę z wąskimi ścieżynami, trochę sztywnych podjazdów, dużo pięknych widoków, Ślęża w jesiennych barwach i długi łagodny finisz, czyli Bike Maraton Sobótka! Trochę techniki i czujnej jazdy będzie też na pewno na dystansie CLASSIC, gdzie mamy 25 km, a całości dopełni łatwy i przyjemny dystans FUN (15 km).

Lokalizacja, dojazd, parkingi TUTAJ

Program Bike Maratonu w Sobótce TUTAJ 

ZOBACZ FILM Z UBIEGŁOROCZNEGO FINAŁU W SOBÓTCE: 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.