Teatr im. Modrzejewskiej na 25-lecie województwa dolnośląskiego

Karolina Bieniek, GN | Utworzono: 2023-10-09 13:39 | Zmodyfikowano: 2023-10-09 13:41
Teatr im. Modrzejewskiej na 25-lecie województwa dolnośląskiego - fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Podczas dramatyzowanego pokazu będzie można zobaczyć kostiumy stworzone przez scenografkę i kostiumografkę Małgorzatę Bulandę, dla której bardzo ważny od zawsze w tworzeniu scenografii i kostiumów jest recykling:

- Są nasiąknięte historią tego teatru. Wykonywaliśmy je ręcznie w pracowni. Powstały przez to, że posprzątałam pracownie plastyczną i pracownie krawiecką. Po prostu przeszłam przez te pracownie i złożyłam.

- W piątek monodram legnickiej aktorki Joanny Gonschorek "Zapowiada się ładny dzień", a w weekend kontynuacja projektu Modrzejewska Dom Otwarty - mówi Jacek Głomb dyrektor Teatru:

- Zapraszamy najciekawsze wydarzenia artystyczne, naszym zdaniem z Polski do prezentacji w Legnicy no i mamy weekend przed sobą, 14/15 - Unbody czyli teatr Hertz Haus, spektakl teatru tańca no i w dzień wyborów robimy koncert kapeli Hałasów.

W czwartek na osiedlu Piekary odbędzie się projekcja telewizyjnej wersji spektaklu Orkiestra Krzysztofa Kopki w reżyserii Jacka Głomba, który podkreśla, że ten wybór nie jest przypadkowy. Spektakl ten kręcony 600 metrów pod ziemią w szybie kopalni ma być jednym z najbardziej dolnośląskich przedstawień jakie do tej pory powstało. W piątek widzowie będą mogli zobaczyć monodram Joanny Gonschorek "Zapowiada się ładny dzień", w sobotę nagrodzony spektakl offowy "Unbody - Hertz Haus", a w niedzielę obchody zakończy koncert kapeli Hałasów.
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.