Show Szalonych Naukowców, czyli edukacyjne show dla dzieci 6-12 lat

Radio Wrocław | Utworzono: 2023-10-18 14:27 | Zmodyfikowano: 2023-10-18 14:27
Show Szalonych Naukowców, czyli edukacyjne show dla dzieci 6-12 lat - fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe
Show Szalonych Naukowców, czyli edukacyjne show dla dzieci 6-12 lat - 0
Show Szalonych Naukowców, czyli edukacyjne show dla dzieci 6-12 lat - 1
Show Szalonych Naukowców, czyli edukacyjne show dla dzieci 6-12 lat - 2

To barwne widowisko o naukowych perypetiach niezwykłych bohaterów: Człowieka-Robaka, Profesora Trauta, Igreka i Niny. Szaleni Naukowcy to emocjonujący pokaz eksperymentów z różnych dziedzin wiedzy, podczas którego młodzi widzowie zobaczą spektakularne doświadczenia chemiczne, poznają zasady rządzące planetami i znajdą odpowiedzi na nurtujące pytania naukowe. Czas trwania: 60 minut.

O show:

Podróż do fascynującego świata kolorowych probówek, buchającej piany, pośród menzurek czy magnesów odkryje nowe pasje i będzie fantastyczną, zapamiętaną na długie lata przygodą. To doskonała alternatywa dla tradycyjnych metod edukacyjnych i pełne humoru widowisko, które nie tylko zachwyci kreatywnym wykonaniem, ale z pewnością rozbudzi wyobraźnię każdego młodego naukowca! Ponieważ spektakl ma charakter rozrywkowy, to - choć tłumaczymy widzom zasady realizacji każdego z eksperymentów - nie zagłębiamy się w szczegółowe wyjaśnienia fizyki i chemii.

W programie znalazły się m.in.:

  • Szalona Piana: Reakcja egzotermiczna rozkładu nadtlenku wodoru z towarzyszeniem piany. Bardzo wyrazisty eksperyment, któremu towarzyszą setki litrów kolorowej piany!
  • Ciekły azot: Szereg eksperymentów wykazujących właściwości ciekłego azotu i innych gazów. Zmniejszenie i zwiększenie objętości, szybkie zamrażanie znajomych przedmiotów oraz substancji. Mgła na stole i ogromny wybuch azotowy to tylko niektóre z atrakcji!
  • Cewki Tesli: Szereg eksperymentów z niezwykle rzadko spotykanymi urządzeniami, generującymi wysokiej częstotliwości wyładowania elektryczne (zamek błyskawiczny). Jonizacja gazów i ich blask. Przesyłanie energii na odległość, pojęcie błyskawicy. Człowiek jako antena emitera. Zmiana koloru absolutorium z pomocą jonów chemicznych soli. Kolorowa plazma w zamkniętych przestrzeniach.
  • Theremin (instrument muzyczny, na którym gra się bez dotyku): Pierwszy muzyczny elektro instrument (1918 rok). Historia, zasada działania, prezentacja gry na instrumencie.

Show Szalonych Naukowców, czyli edukacyjne show dla dzieci 6-12 lat

6 listopada 2023 o godz. 10.30 i 18:00

Sala Koncertowa Radia Wrocław

BILETY TUTAJReklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.