Na taki budynek czekali trzy dekady

Piotr Słowiński, BT | Utworzono: 2023-10-11 10:50 | Zmodyfikowano: 2023-10-11 10:52
Na taki budynek czekali trzy dekady - fot. Piotr Słowiński
fot. Piotr Słowiński

Mieszkańcy mają nadzieję, że to zapowiedź dalszych zamian na lepsze:

- Prawdopodobnie będzie piękny dom. Wierzę w to, że będzie. Jak jest taki entuzjazm, to myślę, że będzie. 24 mieszkania to chyba dużo. Wcześniej nie było takich rzeczy. Miasto coś przynajmniej robi. Próbuje.

- Budynek będzie energooszczędny, ale czynsz będzie wynikał z faktycznych kosztów budowy - mówi burmistrz Kamiennej Góry Janusz Chodasewicz:

- Budynek będzie miał powiększone normy izolacji. Będzie bardzo oszczędny i tani w utrzymaniu, natomiast no czynsz musi być w takiej wysokości, żeby można było pokrywać wszystkie koszty związane z utrzymaniem i remontami w przyszłości. Wobec tego nie mówię, że będzie to złotówka za metr kwadratowy.

Nowy dom będzie miał prawie 1600 metrów kw. powierzchni użytkowej, wysokie na 9 metrów trzy kondygnacje naziemne i jedną podziemną, która pomieści 10 garaży. Zaplanowano w nim ogrzewanie z zastosowaniem pomp ciepła oraz z miejskiej sieci. Na dachu pojawią się panele fotowoltaiczne, które będą zapewniały prąd do zasilania urządzeń technicznych budynku oraz oświetlenia klatek schodowych. Dom będzie miał także podwyższony standard izolacji.

Budynek będzie komunalny. Nie będzie tani, ale samorządowcy spodziewają się, że czynsz nie przekroczy 15 złotych za metr.

Wszystko powinno być gotowe w przyszłym roku, bo wykonawca będzie składał blok z gotowych modułów.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.