Wysokie zwycięstwo polskiej młodzieżówki, grali piłkarze z dolnośląskich klubów

WK, PAP | Utworzono: 2023-10-17 21:50 | Zmodyfikowano: 2023-10-18 06:15
Wysokie zwycięstwo polskiej młodzieżówki, grali piłkarze z dolnośląskich klubów - fot. zaglebie.com

Dla biało-czerwonych było to trzecie zwycięstwo w tych eliminacjach, we wcześniejszych spotkaniach pokonali Kosowo 3:0 w Płocku i Estonię 1:0 w Tallinnie. W meczach tych drużynę prowadził obecny selekcjoner pierwszej reprezentacji Michał Probierz. Funkcję po nim przejął Adam Majewski, który w roli trenera zadebiutował w czwartkowym towarzyskim meczu ze Słowacją zremisowanym 2:2.

Na stadionie w Stalowej Woli Polacy szybko objęli prowadzenie. W 8. minucie Nicola Zalewski podał do Michała Rakoczego, a ten precyzyjnym strzałem w róg umieścił piłkę w siatce. To był trzeci gol pomocnika Cracovii w tych eliminacjach.

W 22. min było już 2:0. Ten gol padł po efektownej indywidualnej akcji Zalewskiego. Zawodnik AS Roma, który ma na swoim koncie 12 występów w pierwszej reprezentacji, tym razem został skierowany do młodzieżówki.

Pod koniec pierwszej połowy na 3:0 podwyższył Filip Szymczak dobijając strzał Kajetana Szmyta. Pomocnik Warty, już w doliczonym czasie gry, nie zdołał wykorzystać rzutu karnego. Jego strzał obronił Kaur Kivila, a dobitka była niecelna.

Po przerwie Polacy wciąż posiadali ogromną przewagę. W 57. min Szymczak, po prostopadłym podaniu od Rakoczego, zdobył swoją drugą bramkę w meczu.

Kolejne trafienie zaliczył Tomasz Pieńko z Zagłębia Lubin, pokonując bramkarza rywali minutę po tym, jak pojawił się na boisku zastępując Rakoczego. Pieńko zaliczył bardzo udane wejście, bo chwilę później wywalczył rzut karny. Szymon Włodarczyk strzelając z 11. metra posłał jednak piłkę obok słupka.

Całe spotkanie w biało-czerwonych barwach rozegrał Łukasz Bejger ze Śląska Wrocław.

Polska prowadzi w tabeli grupy D. Kolejne spotkanie rozegra 17 listopada z Izraelem w Łodzi.

Polska: Kacper Tobiasz – Ariel Mosór, Łukasz Bejger, Kasjan Lipkowski – Arkadiusz Pyrka (46. Dominik Marczuk), Kajetan Szmyt (62. Aleksander Buksa), Mateusz Łęgowski, Michał Rakoczy (71. Tomasz Pieńko), Nicola Zalewski – Filip Marchwiński (46. Jan Biegański), Filip Szymczak (62. Szymon Włodarczyk).

Estonia: Kaur Kivila – Kristo Hussar, Sander Alex Liit (83. Andreas Vaher), Tanel Tammik, Daniil Sotsugov – Nikita Mihhailov, Kevor Palumets, Nikita Vassiljev (63. Tristan Teevali), Daniel Luts (63. Nikita Ivanov), Danil Kuraksin (63. Patrick Genro Veelma) – Aleksandr Sapovalov (83. Sten Viidas).