Hurkacz awansował do półfinału w Bazylei

WK, PAP | Utworzono: 2023-10-27 19:33
Hurkacz awansował do półfinału w Bazylei - fot. Pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

W pierwszym secie tenisiści wygrywali gemy przy swoim podaniu. W tie-breaku Hurkacz prowadził już 6-3 i miał cztery piłki setowe, ale Griekspoor wyszedł z opresji i wygrał 8-6. Holender został przełamany w drugiej partii, co umożliwiło Polakowi zwycięstwo 6:4. Wrocławianin zakończył drugiego seta asem serwisowym.

W kluczowym momencie trzeciego seta Hurkacz wygrał gema przy serwisie Griekspoora i prowadził 4:3, a po chwili było już 6:4. Hurkacz przypieczętował triumf asem serwisowym. W całym meczu miał ich aż 23, a jego rywal siedem. Mecz trwał dwie godziny i 22 minuty.

Był to trzeci pojedynek tych tenisistów. W maju Hurkacz wygrał w drugiej rundzie French Open, a w czerwcu Griekspoor zrewanżował się na kortach trawiastych w Halle.

Polak w Bazylei walczy nie tylko o tytuł, ale także o jak najwięcej punktów rankingowych, co pozwoli mu zachować szanse na awans do kończącego sezon turnieju Masters. W ATP Finals w Turynie zagra ośmiu najlepszych zawodników sezonu, a Hurkacz jest obecnie 10. w tej klasyfikacji.