Wygrane dolnośląskich zespołów w Basket Lidze Kobiet

Wojciech Klich | Utworzono: 2023-10-28 21:35 | Zmodyfikowano: 2023-10-28 21:54
Wygrane dolnośląskich zespołów w Basket Lidze Kobiet - fot. slezawroclaw.pl

Koszykarki z Polkowic już w pierwszej kwarcie pokazały rywalkom, że to one będą kontrolowały wydarzenia na boisku. Podopieczne Karola Kowalewskiego grały lepiej zarówno w ofensywie, jak i w defensywie i nie pozwalały rywalkom nawet się zbliżyć do remisu. Taki stan rzeczy trwał przez cały mecz i polkowiczanki zwyciężyły pewnie 95:71.

KGHM BC Polkowice – Basket 25 Bydgoszcz 95:71 (26:17, 25:23, 25:14, 19:17)

Punkty:

KGHM BC Polkowice: Zala Friskovec 19, Klaudia Gertchen 15, Zuzanna Kulińska 10, Liliana Banaszak 9, Emilia Kośla 8, Julia Piestrzyńska 7, Brianna Fraser 7, Dragana Stankovic 7, Stephanie Mavunga 5, Wiktoria Zasada 5, Weronika Gajda 3, Inga Stępień 0;

Basket 25 Ekstraklasa Sp. z oo Bydgoszcz: Keondria Calloway 24, Aleksandra Zmierczak 12, Karina Michałek 9, Weronika Papiernik 8, Andelina Radic 5, Izabela Zdrodowska 2, Marta Wieczyńska 2, Agata Świątkowska 2, Oceana Hamilton 2, Amelia Pawlikowska 2, Alicja Maławy 2, Marta Sztąberska 1.

----------------------

W tym spotkaniu Ślęza Wrocław pokazała moc w ofensywie. Choć rywalki to czerwona latarnia ligi, to jednak i tak trzycyfrowy wynik po stronie Ślęzy musi robić wrażenie. Emocje w tym spotkaniu skończyły się jednak już po dwóch kwartach - do przerwy wrocławianki prowadziły 21 punktami. Potem jedynie pilnowały, by gra wciąż dobrze wyglądała i zwyciężyły 100:53.

MKS Pruszków - 1KS Ślęza Wrocław 53:100 (16:28, 17:26, 13:26, 7:20).

Punkty:

MKS Pruszków: Emily Chance Maupin 17, Marta Stawicka 11, Karolina Zaborska 10, Katarzyna Świeżak 4, Sonia Frojdenfal 4, Marta Marcinkowska 4, Pola Dmochewicz 3, Maja Haponik 0, Zuzanna Ciecierska 0.

1KS Ślęza Wrocław: Digna Strautmane 21, Alex Held 19, Angel Baker 15, Martyna Pyka 13, Natalia Kurach 13, Schaquilla Nunn 13, Wanesa Furman 4, Aleksandra Mielnicka 2, Karolina Stefańczyk 0, Aleksandra Mońko 0.