Książki dla młodzieży - nowości i bestsellery na jesień 2023

Radio Wrocław | Utworzono: 2023-11-02 13:10 | Zmodyfikowano: 2023-11-02 13:12
Dodaj do Wykop.pl
Książki dla młodzieży - nowości i bestsellery na jesień 2023 - Materiał Sponsora
Materiał Sponsora


Weronika Marczak, "Diament"

Najbardziej wyczekiwany tytuł z kategorii "książki dla młodzieży" tegorocznej jesieni wreszcie w księgarniach: czwarty tom bestsellerowej serii “Rodzina Monet” otwiera nowy rozdział historii Hailie, która po uczuciowym rollercoasterze i życiu w zawrotnym tempie ma nadzieję na chwilę zatrzymania i odpoczynku. Z chwilą, gdy pod drzwiami jej barcelońskiego mieszkania pojawia się Adrian Santen, jasne staje się jednak, że Hailie nie zazna spokoju na długo - a czytelnicy otrzymają kolejną dawkę niezapomnianych emocji!


"Uczeń Tygrysa" Laurence Yep

Nastoletni Tom z Chinatown w San Francisco od zawsze czuje się inny, niż ludzie, z którymi spotyka się na co dzień. Nigdy nie przypuszczałby jednak, że różni się od zwykłych śmiertelników aż tak bardzo: jego życie zmienia się diametralnie, gdy pojawia się w nim tygrys Pan Hu, który odkrywa przed chłopcem jego przeznaczenie. Tom jest następcą Strażników - istot obdarzonych magicznymi zdolnościami, chroniących świat przed śmiertelnym zagrożeniem. Powieść Laurence’a Yep to trafiona propozycja dla fanów fantastyki i wszystkich młodych ludzi, którzy szukają swojego miejsca w świecie.


"Girls like girls" Hayley Kiyoko

Okazuje się, że Hayley Kiyoko to artystka wielu talentów: gwiazda muzyki pop wydała właśnie debiutancką książkę dla młodzieży o fabule inspirowanej tekstem własnej piosenki. Główna bohaterka "Girls like girls", siedemnastoletnia Coley, po śmierci mamy musi przeprowadzić się do innego stanu, by zamieszkać z ojcem, o którym nie wie praktycznie nic. Na miejscu Coley poznaje Sonyę. Nowa przyjaźń szybko przeradza się we wzajemną fascynację, a rodzące się uczucie stawia przed obiema dziewczynami duże wyzwanie. Czy uda im się otworzyć na miłość?


"Lot Ikara. Stranger Things" Caitlin Schneiderhan

Fani popularnego serialu Netflixa nie mogą tego przegapić: "Lot Ikara" opowiada historię Eddiego Munsona poprzedzającą jego starcie z Vecną. Niepokorny nastolatek, spędzający większość czasu na grze w metalowym zespole Trupia Trumna i sesjach RPG, nie czuje się dobrze w konserwatywnym miasteczku Hawkins. Szansę na odmianę losu przynosi mu znajomość z Paige, producentką muzyczną z Los Angeles. Eddie jest gotowy zrobić wszystko, by spełnić marzenie o wyjeździe w wielki świat - nie wie jednak, jak wysoką cenę przyjdzie mu zapłacić…

Po którą z wymienionych powieści sięgniecie najpierw? Niezależnie od dokonanego wyboru - już teraz życzymy Wam przyjemnej lektury!

Reklama