Dzierżoniów zainwestuje w cmentarz komunalny

Bartosz Szarafin, PP | Utworzono: 2023-11-03 06:20 | Zmodyfikowano: 2023-11-03 06:20
Dzierżoniów zainwestuje w cmentarz komunalny - kolumbarium na cmentarzu komunalnym - fot. UM Dzierżoniów
kolumbarium na cmentarzu komunalnym - fot. UM Dzierżoniów

- To jednak nie jedyne zmiany - mówi Radiu Wrocław Rafał Pilśniak, rzecznik Urzędu Miasta w Dzierżoniowie.

- Myślimy o zmianach na cmentarzu, to wynika po prostu z kończącego się miejsca - powoli rzecz jasna. I tak w przyszłym roku cmentarz komunalny będzie powiększony, ale przy okazji również wykonamy pewne prace na tej istniejącej już części. Mówimy tutaj o alejkach, o oświetleniu. Przy rozbudowie cmentarza mocno rozbudujemy też parking. 

Szacunkowo obszar dzierżoniowskiej nekropolii powiększy się o 1/3. Prace poprzedzi ogłoszenie przetargu i wybór wykonawcy. Remont obejmie także cmentarną kaplicę.

- Jak się uda, to już na wiosnę te prace się rozpoczną. Cmentarz będzie rozbudowany - upraszczając - w kierunku Wrocławia, przy wyjeździe za tą istniejącą częścią. W tym roku wykonaliśmy tam takie prace porządkujące grunt, teren. Tam było mnóstwo samosiejek. W ramach przyszłorocznych działań jeszcze przed kaplicą wybudujemy wiatę, coś w rodzaju zadaszenia. 

Wiata ma być przydatna w przypadku większych ceremonii pogrzebowych. Obecnie trwa remont dachu kaplicy cmentarnej. Docelowo pojawi się tam również nowe nagłośnienie.

kaplica cmentarna - fot. UM Dzierżoniów

 


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.