Udane występy koszykarzy z Dolnego Śląska

PP/PAP | Utworzono: 2023-11-04 09:10
Udane występy koszykarzy z Dolnego Śląska  - zdjęcie ilustracyjne (fot. Pixabay)
zdjęcie ilustracyjne (fot. Pixabay)

Balcerowski zdobył 12 punktów dla Panathinaikosu Ateny w przegranym na wyjeździe z Barceloną 72:80 spotkaniu 6. kolejki Euroligi koszykarzy. Polski środkowy, który był drugim strzelcem zespołu, rozegrał swój najlepszy mecz w tych rozgrywkach. 22-letni reprezentant kraju w piątek wchodził do gry z ławki rezerwowych i popisywał się skutecznością. Wychowanek Górnika Wałbrzych spędził na parkiecie 17 minut i w tym czasie trafił wszystkie pięć rzutów za dwa punkty i dwa z trzech osobistych, spudłował jedyną próbę zza linii 6,75 m. Miał także cztery zbiórki i blok.

Aleksander Dziewa zdobył natomiast 16 punktów i był drugim strzelcem Veolia Towers Hamburg w wygranym u siebie spotkaniu z SC Rasta Vechta 85:81 w 6. kolejce niemieckiej ekstraklasy koszykarzy. Jego klub odniósł trzecie zwycięstwo w sezonie. Reprezentant Polski rozpoczął piątkowy mecz w pierwszej piątce zespołu. Przebywał na parkiecie 25 minut i w tym czasie trafił osiem z 10 rzutów za dwa punkty. Miał także pięć zbiórek i dwie asysty.

To pierwszy sezon 25-letniego Dziewy w lidze zagranicznej. Poprzednie pięć lat koszykarz spędził w drużynie Śląska Wrocław, z którą zdobył trzy medale mistrzostw Polski, w tym złoty w 2022 roku.