Park Ułanów Legii Polsko-Włoskiej w Szczawnie-Zdroju

Bartosz Szarafin, GN | Utworzono: 2023-11-08 17:02 | Zmodyfikowano: 2023-11-08 17:02
Park Ułanów Legii Polsko-Włoskiej w Szczawnie-Zdroju - fot. RW
fot. RW

- Miejsce stanie się bardziej reprezentacyjnie - mówi Marek Ćmikiewicz,  zastępca burmistrza Szczawna-Zdroju:

- Chcemy tam poprawić estetykę. Wokół pomnika pojawi się kostka granitowa, z płytami granitowymi. Będą przebudowane schody, prowadzące już do stóp pomnika. Będą poręcze - to z uwagi na bezpieczeństwo. Pojawią się też trzy tablice opisujące historię tego miejsca.

Inwestycja pochłonie niecałe 300 tysięcy złotych i zakończy się jeszcze przed wiosną. Dodatkowo zostanie wykonany przegląd drzew wraz z przycięciem zagrażających spacerowiczom gałęzi. Zostaną też wyrównane alejki. Gmina nie planuje jednak tworzenia nowych alejek, czy oświetlenia. Park ma mieć charakter naturalny.

Swoisty "lifting" przejdzie także Park Ułanów Legii Polsko-Włoskiej (bo tak od niedawna się nazywa), w którym znajduje się pomnik.

- Nie będzie jednak tzw. betonozy - zapewnia Marek Ćmikiewicz:

"Pozostały teren tego parku chcemy pozostawić w takim zagospodarowaniu bardzo naturalnym. Czyli poprawione zostaną niektóre ścieżki gruntowe i one będą zachowane. Zlikwidujemy miejsca niebezpieczne. Poddamy też zabiegom pielęgnacyjnym zieleń wysoką. Będą nowe nasadzenia."

Umowa z wykonawcą została już zawarta. Prace mogą zacząć się lada dzień i zajmą w zależności od pogody około 3 miesięcy. Władze miasta liczą, że park przy okazji uatrakcyjni gminne działki przeznbaczone pod budownictwo jednorodzinne, które znajdują się nieopodal.
Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.