Wielkie nazwiska patronami w LSSE - mają motywować młodych

Andrzej Andrzejewski, MC | Utworzono: 2023-11-11 10:51 | Zmodyfikowano: 2023-11-11 10:53
Wielkie nazwiska patronami w LSSE - mają motywować młodych - fot. LSSE
fot. LSSE

Pionier polskiego lotnictwa Stefan Drzewiecki, astronomka Wilhelmina Iwanowska... Łącznie osiem postaci.
-Zależy nam, aby szczególnie młodzi ludzie przekonali się na konkretnych przykładach, że sukces leży w zasięgu ich możliwości - tłumaczy Przemysław Bożek, prezes strefy.

-Pomysłów było bardzo dużo, bo tych wielkich Polaków jest wielu. Powołaliśmy komisję i to młodzież wskazywała swoich patronów, takich jak Jan Czochralski, jak Pelagia Majewska... Ludzie mocno zanurzeni w naukę, w biznes, edukację i mieli wpływ nie tylko na rozwój Polski, ale i świata.

Z okazji Święta Niepodległości w legnickim centrum spotkań została również otwarta Strefa Polskiej Muzyki Rozrywkowej. To właśnie ta część wzbudziła największe emocje wśród uczniów. Wielu młodych ludzi dopiero podczas inauguracji dowiedziało się kim byli Mieczysław Fogg, Agnieszka Osiecka czy Grzegorz Ciechowski. Czy z piosenek można uczyć się... historii? Z pewnością można zauważyć wpływ muzyki na historię - również biznesu. -Można tu nie tylko posłuchać piosenek, ale z biogramów poznać ich twórców - przyznają uczniowie szkół współpracujących ze strefą.

- Na przykład Anna Jantar, bardzo ją lubię. Ona jest dla mnie przykładem dobrej muzyki.
- Tak, niektórych znam...
- A kogo nie znasz?
- Może Krzysztof Klen...czon? Tak? Może tego tak niezbyt. Może gdybym posłuchała utworu, to jest taka możliwość, żebym wiedziała.

Twórcy legnickiej Strefy Polskiej Muzyki Rozrywkowej na razie wyeksponowali 10 postaci. Między innymi Marka Grechutę, Annę German, Wojciecha Młynarskiego... Ten skład ma się poszerzać.

Reklama
Zdjęcia
Wielkie nazwiska patronami w LSSE - mają motywować młodych - 4
Wielkie nazwiska patronami w LSSE - mają motywować młodych - 5
Wielkie nazwiska patronami w LSSE - mają motywować młodych - 6

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.