Zagrają na parkiecie lidera

PP/inf. prasowa | Utworzono: 2023-11-13 22:15
Zagrają na parkiecie lidera  - fot. chrobryhandball.pl
fot. chrobryhandball.pl

To utytułowany, choć stosunkowo młody (powstał w 2002 roku) klub, który na swoim koncie ma cztery mistrzostwa oraz pięć pucharów Rumunii. W składzie Constanty w tym sezonie szczególną uwagę należy zwrócić na pochodzącego z Rosji Witalija Komogorowa, który w ostatnim meczu Ligi Europejskiej, przeciwko Sportingowi Lizbona, rzucił 8 bramek. A w dwóch meczach fazy pucharowej zapisał na koncie w sumie 20 goli. Z kolei 18 trafień ma w dorobku reprezentant Białorusi – Mikałaj Aliochin.

W zespole Chrobrego jest mobilizacja i pozytywna atmosfera – głogowianie, przeplatając grę w Orlen Superlidze oraz Lidze Europejskiej, radzą sobie bardzo dobrze. W tabeli są tuż za czołową dwójką z Kielc i Płocka. Trener Vitalij Nat, mimo ostatniej grupowej porażki przeciwko zespołowi z Węgier, chwalił postawę swojego zespołu. – Nie wszystko wychodziło, ale łapiemy doświadczenie. Z meczu na mecz będzie to wyglądało dużo lepiej. To przełoży się też na ligowe spotkania. Będziemy dążyć do tego, aby na stałe zadomowić się w pucharach – podkreślał szkoleniowiec głogowian. 

CSM Constanta - z dwoma zwycięstwami w dorobku - prowadzi w grupie H. Podium uzupełniają – z dwoma punktami na koncie – portugalski Sporting Lizbona oraz węgierska Tatabanya. Głogowianie bez punktów są na czwartej pozycji.

Początek wtorkowego meczu zaplanowano na godz. 18.45. 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.