II Kłodzka Jesień Teatralna

Jarosław Wrona, GN | Utworzono: 2023-11-14 12:01 | Zmodyfikowano: 2023-11-14 12:02
II Kłodzka Jesień Teatralna - fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Jak powiedziała Radiu Wrocław Lucyna Piwowarska-Dmytrów z Kłodzkiego Ośrodka Kultury, dużym wydarzeniem będzie też monodram wyreżyserowany przez Mariana Półtoranosa, który zostanie pokazany w poniedziałek, 20 listopada w dzień urodzin reżysera i twórcy kłodzkiego teatru:

– Monodram w wykonaniu Gabrieli Muskały ostatnio grany na deskach Kłodzkiego Ośrodka kultury 12 lat temu. Zapraszamy serdecznie na godzinę 18:00. Tekst napisała Amanita Muskaria (muchomor czerwony), napisany przez siostry Gabrielę i Monikę.

Podczas drugiej edycji zaplanowano też premierę Teatru Miasta Kłodzka na podstawie "Emigrantów" Sławomira Mrożka, w reżyserii Michała Noconia. Jak zdradziła Radiu Wrocław aktorka Joanna Załucka, spektakl łamie stereotypy i jest odpowiedzią na zmiany w społeczeństwie, dotyka też problemu emigracji:

– My chcemy tutaj nie tylko żeby się widz dobrze bawił, ale żeby też wyciągnął pewne wnioski, mamy nadzieję, że się nam to uda tym bardziej, że wiemy jaką mamy teraz z też sytuację, jeżeli chodzi o słowo „emigranci”. Kojarzy się to z wieloma wydarzeniami w Polsce, więc myślimy, że to również będzie takie troszkę do zastanowienia się.

II edycję Kłodzkiej Jesieni Teatralnej, 26 listopada zakończy „Koncert w ciemności” ARTura Moona. Bilety na wydarzenia dostępne są w kasie Kłodzkiego Ośrodka Kultury i na platformie biletyna.pl

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.