Szlachetna Paczka gotowa do wsparcia potrzebujących rodzin z Dolnego Śląska

Jakub Ciołko, el | Utworzono: 2023-11-18 15:05 | Zmodyfikowano: 2023-11-18 15:09
Szlachetna Paczka gotowa do wsparcia potrzebujących rodzin z Dolnego Śląska - fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

- Na Dolnym Śląsku mamy obecnie 900 takich rodzin, ale to nie znaczy, że na tym poprzestajemy. Wszyscy zostali zweryfikowani, by pomoc trafiła tam, gdzie jest konieczna – mówi Radiu Wrocław Bartek Kałużny, koordynator regionalny Szlachetnej Paczki. - Ta liczba się cały czas powiększa, bo my cały czas odwiedzamy te rodziny. Te rodziny będą systematycznie dodawane do naszego systemu. Wolontariusze też decydują czy taka rodzina zasługuje na otrzymanie wsparcia - podkreśla.

Otwarcie bazy poprzedziła kilkutygodniowa weryfikacja historii potrzebujących, pozwalająca uniknąć prób oszustwa. Najbardziej przyda się ciepła odzież i żywność, które trafią do ubogich tydzień przed Bożym Narodzeniem. Przypadki są różne, często nie chodzi o wsparcie materialne, a po prostu o rozmowę. - Są ludzie samotni, którzy nie mają radia, telewizji, albo kogokolwiek bliskiego, kto ich odwiedzi. Są też tacy, których należy wesprzeć przed trudną decyzją, np. o koniecznym odwyku – opowiada Anna Kałka, wolontariuszka Szlachetnej Paczki. 

Są także przypadki, kiedy to odmowa pomocy okazuje się kluczowa. Ma prowadzić do usamodzielnienia się i wzięcia odpowiedzialności za własne życie. Takim ludziom pomaga m.in. możliwość zadeklarowania wsparcia prawnego przez zainteresowanych darczyńców. To już 23. odsłona corocznej kampanii, mającej wesprzeć najbardziej potrzebujące rodziny. Wolontariuszy spotkamy m.in. podczas kilkutygodniowej, przedświątecznej kwesty. Zebrane dary zostaną przekazane wszystkim ujętym w bazie rodzinom dokładnie tydzień przed wigilią Bożego Narodzenia.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.