Uszyto je z baneru reklamowego, to wyjątkowe torby Uniwersytetu Wrocławskiego

Aleksander Ogrodnik, AO | Utworzono: 2023-11-20 06:20 | Zmodyfikowano: 2023-11-20 06:26
Uszyto je z baneru reklamowego, to wyjątkowe torby Uniwersytetu Wrocławskiego - fot. Uniwersytet Wrocławski
fot. Uniwersytet Wrocławski

W dodatku powstało ich tylko 600 sztuk, to jednak nienowa torebka spod szyldu znanego domu mody, a prosta torba na zakupy czy studia wykonana dla Uniwersytetu Wrocławskiego z baneru reklamowego, który jeszcze kilka miesięcy temu zachęcał do rekrutacji i studiowania na wrocławskiej uczelni.

- Rekrutacja się zakończyła, a szkoda było wyrzucać tyle dobrego materiału - przyznaje w rozmowie z Radiem Wrocław Agata Kreska z Uniwersytetu Wrocławskiego:

"Takie dwa duże banery powiesiliśmy jeszcze przed wakacjami we Wrocławiu, natomiast rekrutacja się zakończyła, studenci i studentki przyszli na Uniwersytet Wrocławski i zostały banery. Chcieliśmy coś z nimi zrobić, żeby nie wylądowały po prostu na wysypisku, gdzie będą się rozkładać przez następne kilkaset lat"

- Niektóre torby potrafią być wyjątkowo zabawne - przyznaje Dorota Gawarkiewicz z pracowni Panato:

"Tniemy go na różne kawałki, tak naprawdę każda ta torebka jest inna, każdy element jest z innej części tego baneru, więc każdy ma inną kolorystkę, co dodatkowo przekłada się na to, że unikalny jest po prostu. No i jest to produkt dodatkowo ekologiczny."

Teraz torby trafią w ręce studentów. Jak powstaje taka torba?

POSŁUCHAJ:


 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.