Pijany 50-latek pobił ratowników medycznych i zniszczył wyposażenie karetki

GN, PAP | Utworzono: 2023-11-27 12:17
Pijany 50-latek pobił ratowników medycznych i zniszczył wyposażenie karetki - zdjęcie ilustracyjne: fot. RW
zdjęcie ilustracyjne: fot. RW

Do zdarzenia doszło w piątek późnym wieczorem. 50-latek został zabrany przez zespół ratownictwa medycznego, po tym jak leżał na ulicy w jednej z miejscowości powiatu polkowickiego. Po przebadaniu zdecydowano, że mężczyzna powinien zostać przewieziony do szpitala.

Podczas transportu 50-latek, który był pod wpływem alkoholu, stał się agresywny – pobił ratownika i ratowniczkę medyczną oraz zniszczył specjalistyczny sprzęt z wyposażenia karetki – powiedziała w poniedziałek PAP rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Lubinie Sylwia Serafin.

Karetka zatrzymała się na trasie S8; wezwano policję. Mężczyzna został zatrzymany i już radiowozem odwieziony do szpitala, ponieważ ratownicy z karetki sami potrzebowali pomocy medycznej po ataku agresji 50-latka.

Mężczyźnie postawiono pięć zarzutów, w tym naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. „Poddał się dobrowolnie karze roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata, którą zaproponował prokurator” – powiedziała rzeczniczka lubińskiej policji.

50-latek zapłacił też 50 tys. zł poręczenia majątkowego. Został zobowiązany do zapłacenia zadośćuczynienia poszkodowanym ratownikom w kwocie po 5 tys. zł, ma również naprawić szkody wyrządzone w karetce, które wyceniono na 30 tys. zł.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.