We Wrocławiu odbędą się Halowe Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce do lat 18 i 20

Piotr Osowicz, GN | Utworzono: 2023-11-28 14:26 | Zmodyfikowano: 2023-11-28 14:29
We Wrocławiu odbędą się Halowe Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce do lat 18 i 20 - fot. RW
fot. RW

- Stawiamy na takie wydarzenia - mówi Tymoteusz Myrda, członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego:

- Po to Samorząd Województwa Dolnośląskiego inwestował w obiekty sportowe na terenie Dolnego Śląska, aby w przyszłości na nich nie tylko mogły odbywać się same ćwiczenia, ale również imprezy o randze krajowej albo międzynarodowej. Cieszy nas to, że już na samym początku, w lutym, zaczynamy właśnie mistrzostwami Polski do lat 18 i 20 - powiedział Tymoteusz Myrda.

- Wyzwanie logistyczne ogromne i pewnie będziemy popełniać sporo błędów szczególnie w tej oprawie technicznej, bo będą to pierwsze zawody. Mamy przetarcie w grudniu i styczniu na naszych lokalnych zawodach dolnośląskich i mam nadzieję, że tam posprawdzamy wszystko - mówi Zygmunt Worsa prezes Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki.

KGHM Ślęza Arena na Kłokoczycach została otwarta pod koniec września tego roku. Inwestycja pochłonęła ponad 66 milionów złotych.

Budowa mogła być realizowana dzięki współpracy miasta Wrocław, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Dodatkowo sponsorem tytularnym jest KGHM Polska Miedź.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.