Wyciek gazu na ulicy Karlińskiego w Legnicy zainteresował prokuraturę

Karolina Bieniek, mk | Utworzono: 2023-11-29 15:43 | Zmodyfikowano: 2023-11-29 15:52
Wyciek gazu na ulicy Karlińskiego w Legnicy zainteresował prokuraturę - fot. pixabay (zdjęcie ilustracyjne)
fot. pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

- Takie już wstępne oględziny na miejscu zdarzenia dokonane przez prokuratora powzięły tutaj wątpliwość czy rzeczywiście nie doszło do nieprawidłowości podczas realizacji inwestycji w związku z tym celem wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego zdarzenia zasadne było wszczęcie śledztwa.

Radni na poniedziałkowej sesji wzywali w tej sprawie do tablicy prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego, którego część z nich obwinia za obecny stan rzeczy. Ten jednak z zarzutami się nie zgadza tłumacząc, że za to co dzieje się na placu budowy nie odpowiada magistrat:

- Monitorowane jest to przez służby inwestycyjne. Samo zdarzenie nie powinno się zdarzyć na to my jako urząd miasta nie mieliśmy wpływu. Za zdarzenia i przebieg robót na placu budowy odpowiada wykonawca, który otrzymał to do zrealizowania.

W toku śledztwa zbadana zostanie nie tylko prawidłowość realizacji tej inwestycji, ale także prawidłowość reakcji spółki gazowniczej na wyciek gazu.

Prokuratura wystąpiła już także do gazowni w Legnicy o przeprowadzenie kontroli, by sprawdzić czy na chwilę obecną użytkowanie sieci gazowej nie zagraża bezpieczeństwu mieszkańców.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.