„Miasto w Formie” zaprasza do parków!

Radio Wrocław | Utworzono: 2011-04-14 18:23 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
„Miasto w Formie” zaprasza do parków! -

To tylko niektóre atrakcje, jakie czekają wrocławian w najbliższą sobotę (16 kwietnia) w Parku Staromiejskim i Południowym. Wszystko w ramach miejskiego programu „Miasto w Formie”.

W najbliższą sobotę miejski program „Miasto w Formie” zaprasza na zdrowy spacer po wrocławskich parkach. Będzie to niezwykła okazja, by skorzystać z bezpłatnych badań oraz sprawdzić swoją kondycję fizyczną.

Najpierw w Parku Staromiejskim (obok Wrocławskiego Teatru Lalek) o godz. 11.00 rusza „Dzień alergii” - organizowany przez Wrocławski Teatr Lalek, Fundację na Rzecz Walki z Alergią i Akademię Medyczną we Wrocławiu.

Przez cztery godziny w Sali Kolumnowej Wrocławskiego Teatru Lalek na chętnych czekać będą lekarze specjaliści, którzy za darmo wykonają dzieciom testy skórne Natomiast rodzice, którzy przyjdą z wykonanymi wcześniej testami skórnymi, będą mogli liczyć na darmowe ich odczytanie i konsultacje z wybitnymi alergologami.

Dodatkowo w trakcie imprezy będzie można zarejestrować się na portalu www.miastowformie.pl oraz wyrobić za darmo Wrocławską Kartę Miejską.

Niewątpliwą atrakcję przygotowali też doktoranci i lekarze z wrocławskiej Akademii Medycznej - alergologiczna edycja „Białej Ławeczki” stała się pretekstem do wystawienia musicalu, w którym główną bohaterką jest cierpiąca na alergię księżniczka Gerarda.

Moc prozdrowotnych atrakcji czekać też będzie (16 kwietnia) wrocławian w Parku Południowym, gdzie od godz. 15.00 można również wziąć aktywny udział w programie „Miasto w Formie”, w ramach „Babiego lata” – organizowanego między innymi przez: twórców projektu „Babie Lato we Wrocławiu – Centra Aktywizacji Lokalnej”, Stowarzyszenie Aktywizacji Społecznej TuRazem oraz Fundację TELEOS. Oprócz spotkania z dietetykiem, który udzielać będzie bezpłatnych porad, będzie można także zmierzyć sobie ciśnienie krwi oraz wziąć udział w kursie pierwszej pomocy. Coś dla siebie znajdą też miłośnicy aktywności fizycznej.

Podczas tej imprezy będzie można zagrać w bule i potrenować nordic walking - chyba najbardziej popularne w ostatnim czasie formy ruchu na świeżym powietrzu, które nie wymagają od początkujących dużej kondycji, a pozwalają na spędzanie czasu w grupie znajomych. Co więcej, za każdą wykonana aktywność będziemy przyznawać punkty. Po uzbieraniu określonej ilości będzie można wymienić je na nagrody. Wszystko w ramach programu „Miasto w Formie” W Parku Południowym będzie można także zarejestrować się na www.miastowformie.pl oraz bezpłatnie wyrobić Wrocławska Kartę Miejską.

Więcej o sobotnich akcjach i prozdrowotnym programie na www.miastowformie.pl.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.