Jak będzie wyglądał rowerowy Wałbrzych? Miasto podsumowuje konsultacje

Bartosz Szarafin, AO | Utworzono: 2023-12-15 13:07 | Zmodyfikowano: 2023-12-15 13:11
Jak będzie wyglądał rowerowy Wałbrzych? Miasto podsumowuje konsultacje - fot. archiwum Radia Wrocław (Zdjęcie ilustracyjne)
fot. archiwum Radia Wrocław (Zdjęcie ilustracyjne)

Ponad 400 wałbrzyszan wypełniło w wakacje ankiety dotyczące systemu dróg rowerowych w mieście. Zgłaszali też uwagi i propozycje. Podsumowaniem konsultacji będzie dzisiejsze spotkanie w Starej Kopalni. Już o godzinie 16.00 zainteresowani będą mogli posłuchać wniosków i planów, jakie mają wobec miejskich cyklistów władze miasta - zapowiada Arkadiusz Grudzień - Oficer Rowerowy Wałbrzycha.

"Chcemy zaprezentować, jak wygląda to obecnie, zakończyć etap konsultacji, przekazać mieszkańcom pełne informacje na temat także harmonogramu działań w najbliższych latach. Chcemy wszystkim przedstawić założenia, żeby ludzie wiedzieli, jak wkrótce będzie można się w Wałbrzychu poruszać bezpiecznie, na rowerze, po wyznakowanych drogach dla rowerów."

- Spotkanie będzie poświęcone podsumowaniu głosów zebranych we wcześniejszej ankiecie, ale i okazją do omówienia innych zagadnień - zachęca Oficer Rowerowy Wałbrzycha - Arkadiusz Grudzień.

"Oczywiście głosy mieszkańców, które padną na tym spotkaniu, będziemy analizować pod kątem możliwości realizacji tych propozycji. My chcielibyśmy mieszkańców Wałbrzycha zachęcić do używania roweru jako środka transportu. Zapraszamy wszystkich do Starej Kopalni, do sali multimedialnej o godzinie 16.00."

Planowanymi inwestycjami miasto chce docelowo zachęcić niezdecydowanych, aby rowery nie służyły jedynie do rekreacji, ale też stały się środkiem transportu. Zapowiadane inwestycje będą dotyczyć tylko obszaru miejskiego - zaznaczył w Radiu Wrocław Arkadiusz Grudzień. Trasy MTB i inne rekreacyjne nie będą przez miasto rozwijane.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.