Prezenty świąteczne coraz chętniej kupujemy w... lumpeksach

Ida Górska, JD | Utworzono: 2023-12-15 17:29 | Zmodyfikowano: 2023-12-15 17:31
Prezenty świąteczne coraz chętniej kupujemy w... lumpeksach - fot. ilustracyjna / Radio Wrocław
fot. ilustracyjna / Radio Wrocław

Takie podarki powoli przestają też być postrzegane, jako nieeleganckie, a wręcz przeciwnie - zdarza się, że trafimy na prawdziwe perełki. Co o prezentach z drugiej ręki sądzą wrocławianie?

- Zwolenników rzeczy używanych znajdziemy zwłaszcza wśród młodzieży - mówi TikTokera Ewelina Wąs, znana jako "Wąskie gardło", która w sieci zajmuje się tematyką zero waste:

"Trzeba przyznać też to, że to, co było modne za czasów naszej mamy, naszego wujka, naszej babci, to teraz też jest modne. Jest bardzo dużo ubrań w lumpeksach, które teraz można spotkać na ulicach. Pokolenie Z np. pokochało spodnie z szerokimi nogawkami, te ciuchy wracają jak bumerang".

Dużą popularnością cieszą się przedmioty z okresu PRL:

"To są takie malutkie cacuszka w najróżniejszych kształtach, może to jest jedyna taka bombeczka, która jest dostępna. To są przedmioty, które są świetnie zaprojektowane. To jest kawał historii i historii sztuki użytkowej" - mówił Agnieszka Pieniak, która we Wrocławiu prowadzi sklep z używanymi rzeczami.

Platformy zajmujące się sprzedażą takich ubrań i przedmiotów, biją rekordy popularności. Prezentów wcale nie musimy kupować, możemy zrobić je też samemu:

"Są od serca. Są przygotowane przez nas i mają ten urok, że są niepowtarzalne. Dżem własnej roboty, konfitura, może nalewka, może wyszyta serwetka... To jest chyba to, co jest najcenniejsze" - dodaje psycholożka Bogna Bogusz.

Preferencje klientów widać również w statystykach - sprzedaż produktów używanych znacząco wzrasta przed świętami.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.