Wałbrzyska młodzież uczy się przeciwdziałać przemocy

Bartosz Szarafin, JD | Utworzono: 2023-12-20 15:35 | Zmodyfikowano: 2023-12-20 15:37
Wałbrzyska młodzież uczy się przeciwdziałać przemocy - fot. Bartosz Szarafin
fot. Bartosz Szarafin

- Przez ostatnie kilka miesięcy, grupa ochotników uczestniczyła w serii warsztatów - mówi Radiu Wrocław Magdalena Stefańska , dyrektorka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej:

-

"Chcieliśmy zwiększyć świadomość młodzieży wałbrzyskiej na temat przemocy, ale chcieliśmy pokazać im, jak skutecznie sobie radzić i reagować na tą przemoc."

- Postanowiliśmy stworzyć grupę, która będzie od wewnątrz pracowała w tym obszarze. Stąd też właśnie szkoła liderów - dodaje Joanna Ziejło-Augun, psycholożka.

Grupę tworzą uczniowie, którzy w każdej szkole będą pomagać rówieśnikom radzić sobie z przemocą lub znaleźć pomoc.

- Ci chętniej rozmawiają o swoich problemach z rówieśnikami niż z dorosłymi. Nie zawsze też wiedzą, że ich niektóre zachowania mogą być przejawami przemocy - mówią Antonina Jaracz i Weronika Adamczyk z Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 4 i Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28:

"Potrzeba więcej takich projektów, żeby pokazywać tym uczniom, szczególnie że ta przemoc jest, to jest zło. Od tego się zaczyna, od najmniejszych przepychanek i później rozwija się to jeszcze bardziej. Jeśli nie zareagujemy, może się to skończyć źle. / Te warsztaty... odzyskałam swoją pewność siebie, dlatego nie boję się teraz tego mówić, bo trzeba o tym mówić."

Do projektu przystąpiło 13 wałbrzyskich szkół. Wolontariusze nagrali też specjalny film, w którym mówią o definicji przemocy i opowiadają o swoich doświadczeniach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wieczór zDolnego Śląska: Wałbrzyska „Młodzież Ma Moc"


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.