Znamy dokładny plan przygotowań Śląska do rundy wiosennej

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2023-12-29 08:37
Znamy dokładny plan przygotowań Śląska do rundy wiosennej - fot. slaskwroclaw.pl
fot. slaskwroclaw.pl

Po badaniach, testach i kilku dniach treningów drużyna Śląska wyjedzie na obóz przygotowawczy do chorwackiej miejscowości Umag. To niewielkie miasto położone nad Morzem Adriatyckim, w północno-zachodniej części kraju. Wyjazd na obóz zaplanowano w nocy z 13 na 14 stycznia. Wrocławianie podczas pobytu w Chorwacji rozegrają trzy mecze sparingowe. Dwa z klubami z chorwackiej ekstraklasy - 17 stycznia z Dinamo Zagrzeb i 20 stycznia z Hajdukiem Split - oraz jeden z NK Domzale (23 stycznia), zespołem z najwyższej klasy rozgrywkowej Słowenii.

Pod koniec obozu przygotowawczego Śląsk opuści Chorwację i na dwa dni przeniesie się do austriackiego Salzburga. 27 stycznia WKS zagra sparing z miejscowym RB Salzburg, a następnie drużyna powróci do Wrocławia. Około tydzień przed startem ligowych rozgrywek zaplanowano jeszcze mecz z KKS-em Kalisz.

- Myślę, że udało nam się zorganizować bardzo silnych sparingpartnerów, którzy pozwolą Jackowi Magierze i jego sztabowi odpowiednio przygotować i sprawdzić naszą drużynę. Nie jedziemy do Turcji, jak większość polskich klubów w ostatnich latach, nie chcemy też ostatniego sparingu grać zagranicą. Obóz w Chorwacji, dobre sparingi, mecz we Wrocławiu przed startem rundy – to wszystko ma sprawić, że wiosną Śląsk nie spuści z tonu i nadal będzie prezentować się na wysokim poziomie w Ekstraklasie – mówi David Balda, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

Plan przygotowań Śląska Wrocław do rundy wiosennej:

15 grudnia – ostatni ligowy mecz z Zagłębiem Lubin
16 grudnia – trening i drużynowa kolacja
17 grudnia - 9 stycznia – urlopy i treningi indywidualne
10-13 stycznia – treningi we Wrocławiu
14-25 stycznia – obóz przygotowawczy w Umag
17 stycznia – mecz sparingowy z Dinamo Zagrzeb
20 stycznia – mecz sparingowy z Hajdukiem Split
23 stycznia – mecz sparingowy z NK Domzale
25-27 stycznia – dwudniowe treningi w Salzburgu
27 stycznia – mecz sparingowy z RB Salzburg
2-5 lutego (data do ustalenia) – mecz sparingowy z KKS Kalisz (Wrocław)
11 lutego – mecz ligowy z Pogonią Szczecin w PKO BP Ekstraklasie.

Reklama

Komentarze (1)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Nauczyciel2023-12-29 16:07:21 z adresu IP: (2a00:f41:701d:e828:9540:x:x:x)
Czy dziennikarz przeczytał info od klubu? Jeśli tak, to dlaczego są tam informacje sprzed kilku tygodni. Wiemy, że był ostatni mecz… Co więcej znamy jego wynik. Młody dziennikarz nie może sobie pozwolić na rutynę. Nawet najzdolniejszy