Ulica Wilkszyńska wkrótce bez dziur

, JD | Utworzono: 2024-01-05 06:34 | Zmodyfikowano: 2024-01-05 06:34
Ulica Wilkszyńska wkrótce bez dziur - fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Jej kiepski stan wkrótce będzie wspomnieniem, a na miejscu powstaną też chodniki oraz dwukierunkowa ścieżka rowerowa. To szczególnie istotne elementy inwestycji, mające poprawić bezpieczeństwo mieszkańców okolicy. Dotychczas w ogóle nie było tam takiej infrastruktury.

- To, co jest tam codziennością, nie przystaje do pewnych standardów – mówi Radiu Wrocław Bartosz Nowak z Wrocławskich Inwestycji:

"Duża inwestycja na zachodzie naszego miasta, droga prowadząca wprost na Leśnicę, która odmieni swój los, dotąd wyeksploatowana, zniszczona, będzie w zasadzie nowa od początku do końca i zapewni też wszystkie potrzeby transportowe."

Chociaż tuż przy drodze mieszczą się domki, ich mieszkańcy mieli do dyspozycji tylko gruntowe pobocza. To właśnie tamtejsza społeczność najbardziej cieszy się ze zbliżającego się remontu.

- Wreszcie może da się tu normalnie wyjść z domu – mówią Radiu Wrocław tamtejsi piesi:

"Psują się samochody, jest niebezpiecznie, nie możemy się wyprzedzać, wymijać, także jest to droga jedna z gorszych. Najgorsze są dziury, tą drogą jeździmy do miasta, jeździ autobus, dzieci dojeżdżają do szkoły."

Inwestycja obejmie dwukilometrowy odcinek ulicy. Dotyczy również sieci podziemnych. Efektem finalnym ma być również poprawa komfortu podróżowania komunikacją zbiorową. Tą mają zapewnić ujęte w planach przebudowy nowe przystanki autobusowe. Umowa jest już podpisana, a prace mają się wkrótce rozpocząć. Całe zadanie jest finansowane w ramach funduszu rozwoju dróg, z którego Wrocław zyskał łącznie 35 mln złotych.


Komentarze (1)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Gość2024-02-08 16:20:37 z adresu IP: (2a00:f41:70de:2f62:555c:x:x:x)
Problem tego remontu to brak koncepcji ominięcia domów tuż za zielonym mostkiem i poprowadzenia nowej drogi wzdłuż rzeki Bystrzyca z wpięciem do istniejącej już tam gdzie jest szerszy pas drogowy. Inny problem komunikacyjny tego obszaru to brak 800 metrów drogi od oczyszczalni Janówek w stronę Miłoszyna jako jakiejś alternatywy. Tak naprawdę powinna powstać nowa droga 336 od N-Parku na Maślicach wzdłuż torów aż za Wilkszyn z podłączeniem do niej części Stabłoeic i Pracz, bo ulica Główna to już jest koniec jej możliwości