Autobusowa linia numer 5 w Wałbrzychu będzie kursować częściej, na razie próbnie

Bartosz Szarafin, AO | Utworzono: 2024-02-03 09:16 | Zmodyfikowano: 2024-02-03 09:20
Autobusowa linia numer 5 w Wałbrzychu będzie kursować częściej, na razie próbnie - fot. Bartosz Szarafin
fot. Bartosz Szarafin

- To dobra wiadomość szczególnie dla osób dojeżdżających do pracy z Głuszycy lub powracających po pracy i szkole do Jedliny Zdroju i Głuszycy. Mowa bowiem o porannych i popołudniowych kursach - mówi Roman Głód, burmistrz Głuszycy:

"Uruchamiamy autobus o godzinie 4.30 z Głuszycy, który będzie miał za zadanie przede wszystkim dowieźć te osoby, które nie mają samochodów do zakładów pracy zlokalizowanych w Wałbrzychu. Jak również drugi autobus o godzinie 16.30 będzie z Placu Grunwaldzkiego do Głuszycy."

Dodatkowe kursy są na razie przewidziane na okres dwumiesięcznej próby. Jeśli faktycznie będą z nich korzystać pasażerowie, zostaną utrzymane.

- Szczególnie ten poranny jest na razie przewidziany na 2 miesiące próby - dodaje Roman Głód:

"Prywatny przewoźnik jesienią zszedł z linii tej wczesno-porannej i od tego momentu z Panem Prezydentem żeśmy pracowali. 16.30 to będzie przedłużenie z Jedliny-Zdroju i dodatkowy ten kurs to jest miesięcznie 11tys zł. Jak będzie jeździło 20-30 osób tym porannym autobusem to na pewno go zostawimy."

Warunek wynika z faktu, że poranny autobus przyjeżdża o świcie do Głuszycy na pusto, co generuje większe koszty.

Linia nr 5 to wałbrzyska linia miejska kursująca pomiędzy Szczawnem-Zdrojem, a dzielnicą Rusinowa. Kilka lat temu w ramach aglomeracyjnych porozumień utworzono kursy dojeżdżające do Jedliny-Zdroju, a później także do Głuszycy Górnej czy do Walimia. Najwięcej przedłużeń przewidziano w godzinach dojazdu i powrotu ze szkół czy pracy. Jak szacuje Zarząd Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu - miesięcznie z linii 5 korzysta nawet 250tys. pasażerów.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.