Koncert Wiedeński z Gwiazdami 2024 VIVA Wiedeń [ZMIANA TERMINU]

Radio Wrocław/PP | Utworzono: 2024-02-05 10:20 | Zmodyfikowano: 2024-02-05 10:20
Koncert Wiedeński z Gwiazdami 2024 VIVA Wiedeń [ZMIANA TERMINU] - fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Szanowni Państwo
Z przykrością informujemy o przesunięciu naszego koncertu z dnia 3.04.24 na nowy termin 17.01.2025 o godz 19.00
Przepraszamy za zaistniałą sytuację i prosimy o pozostanie z nami. Do 7 kwietnia 2024 możecie Państwo również dokonać zwrotu biletów w miejscach ich zakupu: Kupbilecik.pl/ Biletyna.pl / Bilety24.pl 
Z wyrazami szacunku 
Avip

 


Ten koncert to 120 minut raju dla uszu i duszy. Jego organizatorzy zaproszą Państwa w podróż do roztańczonego, magicznego Wiednia oraz energetycznego Nowego Jorku, gdzie będą rozbrzmiewać najpiękniejsze arie, duety, walce i polki Johanna Straussa, Franca Lehara, Imre Kalmana, a także największe szlagiery musicalowe, filmowe i światowe przeboje wszech czasów.

W programie udział wezmą międzynarodowi artyści - znani polskiej i międzynarodowej publiczności. Wśród nich min.: Agata Sava mezzosopran - solistka opery w Pradze, która koncertuje aktywnie na scenach całego świata, Nazar Tatsyshyn - niezaprzeczalny numer jeden wśród tenorów młodego pokolenia, Andrzej Witlewski aktor, wokalista - bas, który od lat współpracuje z wieloma instytucjami kultury polskiej.

Całość koncertu poprowadzi znany światowej publiczności dyrygent i wirtuoz klarnetu Maestro Woytek Mrozek, który koncertuje na całym świecie.

Artyści przeniosą słuchaczy do ojczyzny walca prezentując niezwykły kunszt wokalny i instrumentalny. Ta niezwykła gala będzie wzbogacona wirtuozerskim tańcem par tanecznych, barwnymi kreacjami i bogatą choreografią, co pozwoli na doświadczenie wielu doznań artystycznych w iście książęcym stylu.

W ten magiczny wieczór zabrzmią największe przeboje króla walca Johanna Straussa takie jak: uwertura z Zemsty Nietoperza, Keiser Marsz, Marsz Radezki, walc Nad pięknym modrym Dunajem, Odgłosy wiosny, a także polki Trich Trasch, Eljen Magiar Polka, Anne Polka, Gromy i Błyskawice i wiele innych orkiestrowych szlagierów.

Nie zabraknie także popisowych arii i duetów z najsłynniejszych operetek: Zemsty Nietoperza, Barona Cygańskiego, Księżniczki Czardasza, Hrabiny Maricy, Wesołej Wdówki czy Krainy Uśmiechu. Publiczność wysłucha między innymi: arie "Adeli", "Czardasz Sylvi", kuplety Barinkaya "Wielka sława to żart", "Graj Cyganie", " Artystki z Variete", "Brunetki Blondynki" a także duety wszechczasów, m.in. "Usta milczą dusza śpiewa", "Jakże mam Ci wytłumaczyć", " Jedź do Verasdin", " Co się dzieje oszaleję", "W rytm walczyka", "Tłumy Franków" z Księżniczki Czardasza. Nie zabraknie także sztandarowych pieśni neapolitańskich takich jak: "Funikuli-Funikula" czy "O Surdato N'namurato".

W drugiej części koncertu artyści zaprezentują się w repertuarze musicalowym, filmowym i światowych przebojów m.in.: "Za Tobą pójdę jak na bal" - K. Krawczyka, "Wielka Miłość" - S. Krajewskiego, "Delilah" - T. Jonsa, "Nella Fantasia" z filmu Misja, "New York-New York" - F. Sinatry, "Volare", "O sole mio" - w wersji E. Presleya, "Przetańczyć całą noc" z musicalu My Fair Lady, "Gdybym był bogaczem" z musicalu Skrzypek na dachu i wiele innych noworocznych, muzycznych niespodzianek.

Koncert Wiedeński z Gwiazdami 2024 VIVA Wiedeń

17 stycznia 2025, godz. 19:00

Sala Koncertowa Radia Wrocław

 

BILETY TUTAJ

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.