Bardzo Młoda Kultura, czyli pieniądze na aktywizację kulturalną najmłodszych

Ewa Zając, AO | Utworzono: 2024-02-12 07:17 | Zmodyfikowano: 2024-02-12 07:20
Bardzo Młoda Kultura, czyli pieniądze na aktywizację kulturalną najmłodszych - fot. materiały promocyjne.
fot. materiały promocyjne.

Ruszył nabór do ogólnopolskiego programu Bardzo Młoda Kultura. Organizatorzy czekają na najróżniejsze inicjatywy kulturalno-społeczne.

- Warunek jest jeden, mają być to projekty tworzone z udziałem młodzieży z małych miejscowości w naszym regionie - mówi Anna Borowska z Centrum Kultury Agora, dolnośląskiego operatora programu:

"To jest clou Bardzo Młodej Kultury, czyli chodzi po prostu o osoby w wieku mniej więcej 14-24 lata, które chcielibyśmy aktywizować. Nasz model zakłada aktywizację tej młodzieży w gminach do 50 tysięcy mieszkańców na Dolnym Śląsku."

- Instytucje muszą mieć swoją siedzibę, chcieć szkolić swych pracowników i lokalnych liderów, i co najważniejsze być gotowe do współpracy z młodymi ludźmi nad inicjatywami kulturalnymi, które mogą liczyć na wsparcie finansowe - dodaje Anna Borowska:

"Oczywiście nie wszystkie mogą być dofinansowane, ponieważ budżet jest ograniczony. Dlatego później te wypracowane inicjatywy zostaną ocenione na drodze konkursu. Te najlepsze zyskają dofinansowanie do 10 tysięcy złotych."

Instytucje do programu Bardzo Młoda Kultura mogą zgłaszać się do 23 lutego, a czas na składanie gotowych projektów do konkursu mają do końca maja.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.