Piotr Samiec-Talar przedłużył kontrakt ze Śląskiem Wrocław

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2024-02-15 17:00
Piotr Samiec-Talar przedłużył kontrakt ze Śląskiem Wrocław - fot. slaskwroclaw.pl
fot. slaskwroclaw.pl

Po porozumieniach z Rafałem Leszczyńskim, Petrem Schwarzem oraz Matiasem Nahuelem, nowym kontraktem ze Śląskiem Wrocław związał się Piotr Samiec-Talar. Pomocnik podpisał umowę do 30 czerwca 2027 roku.

Pochodzący ze Środy Śląskiej zawodnik jest jednym z tych, którzy z klubem związani są od bardzo dawna. Swoją karierę zaczynał co prawda w Polonii Środa Śląska, jednak do juniorskiej drużyny wrocławskiego zespołu trafił już w 2017 roku, jako 16-latek. Od 2018 roku jest członkiem pierwszej drużyny. Pierwszy mecz w barwach Śląska rozegrał w sezonie 2018/2019 z Miedzią Legnica.

W Śląsku stopniowo się rozwija i robi kolejne kroki w piłkarskiej karierze. Zbierał doświadczenie również w innych klubach – Widzewie Łódź oraz GKS-ie Katowice, do których był wypożyczany odpowiednio w sezonach 2020/2021 oraz 2021/2022.

Eksplozja jego formy nastąpiła w tym roku. Piotr Samiec-Talar jest kluczowym piłkarzem ekipy mistrzów jesieni. Na jego koncie są cztery gole oraz cztery asysty.

Piotr to bardzo cenny piłkarz w naszej drużynie. Wspólna ciężka praca i zaufanie sprawiły, że możemy cieszyć się jego świetnymi występami. Jego postawa w tym sezonie pokazuje, że jest w nim ogromny potencjał, który coraz częściej widać na boisku. Wraz z trenerem Jackiem Magierą jesteśmy pełni podziwu dla jego rozwoju. Chcemy razem sięgać jeszcze wyżej – mówi David Balda, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

Bardzo się cieszę z tego, że zostaję w Śląsku na dłużej. Spędziłem tu już wiele lat i związałem się z tym klubem. Jestem szczególnie zadowolony z tego sezonu, w którym wraz z klubem piszemy naprawdę fajną historię. Za zaufanie chcę się odwdzięczać na boisku – komentuje Piotr Samiec-Talar.

Samiec-Talar ma na koncie 57 spotkań w ekstraklasie. Zdobył w nich pięć goli i zaliczył sześć asyst.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.