Kapryśna wiosna rozgościła się w regionie

, BM | Utworzono: 2024-02-18 12:19 | Zmodyfikowano: 2024-02-18 12:21
Kapryśna wiosna rozgościła się w regionie - Fot: Jakub Ciołko
Fot: Jakub Ciołko

- Będzie nieco kapryśnie i nie zapowiada się by temperatura spadła poniżej zera, oczywiście poza najwyższymi partiami Sudetów. Tam też przelotnie może pojawić się niewielki śnieg – mówi Radiu Wrocław Ewa Łapińska, synoptyk IMGW:

„Nocami jeszcze mogą się zdarzać właśnie niskie temperatury -2, -3, natomiast kolejne dni, nawet w nocy będzie raczej dodatnia temperatura, a w ciągu dnia od 2 do 8 stopni.”

Spodziewane dodatnie temperatury mogą być zdradliwe, a wg prognoz IMGW promienie słońca będą rzadkością. - Miejmy pod ręką parasole albo kurtkę z kapturem, bo pogoda będzie kapryśna – dodaje Ewa Łapińska:

„Kolejny tydzień szykuje nam się raczej pochmurny, raczej deszczowy, ale zimy nie widać. Cały czas mamy taką pogodę przedwiosenną z chmurkami, z deszczem i w zasadzie każdego dnia gdzieś będzie padało i będzie pochmurno.”

Najwięcej deszczu, ma spaść w poniedziałek, ale spodziewane opady nie przekroczą 9 mm. Wilgotno ma być do piątku, a wg IMGW przyszły weekend stać będzie pod znakiem niemal bezchmurnego nieba.

IMGW zaznacza, że aura może być zdradliwa. Dolnoślązakom szczególnie dać się we znaki może wiatr. Wraz z nadchodzącym tygodniem w regionie spodziewane są podmuchy do 45 km/h, a w górach nawet do 70 km/h.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.