Kornelia Fiedkiewicz znów siódma na mistrzostwach świata

BT, PAP | Utworzono: 2024-02-18 20:52
Kornelia Fiedkiewicz znów siódma na mistrzostwach świata - Kornelia Fiedkiewicz - fot. Rafał Oleksiewicz
Kornelia Fiedkiewicz - fot. Rafał Oleksiewicz

Ostatniego dnia mistrzostw świata w pływaniu w Dausze biało-czerwoni wywalczyli dwa brązowe medale. Trzecie miejsca zajęli: Ksawery Masiuk na 50 m st. grzbietowym i Katarzyna Wasick na 50 m st. dowolnym. W sobotę również trzeci na 100 m st. motylkowym był Jakub Majerski.

W finale Masiuk uzyskał 24,44 i był wolniejszy tylko od Australijczyka Isaaca Coopera - 24,13 oraz broniącego tytułu Amerykanina Huntera Armstronga - 24,33.

Z kolei Wasick - 23,95 musiała uznać wyższość multimedalistki różnych imprez Szwedki Sarah Sjoestroem - 23,69 oraz Amerykanki Kate Douglass - 23,91. Siódme miejsce w finale zajęła Kornelia Fiedkiewicz - 24,69.

Polacy wystąpili w niedzielę jeszcze w finałach sztafet 4x100 m st. zmiennym. Masiuk, Jan Kałusowski, Majerski oraz Kamil Sieradzki zostali zdyskwalifikowani w finale, natomiast Adela Piskorska, Dominika Sztandera, Paulina Peda i Fiedkiewicz uplasowały się na siódmej pozycji - 4.01,73. Złote medale zdobyli Amerykanie - 3.29,80 i Australijki - 3.55,98.

Do kontrowersji doszło po zakończeniu rywalizacji na 400 m st. zmiennym. Podczas wywiadu z Anastasią Gorbenko z Izraela, która zajęła drugie miejsce, z trybun rozległo się buczenie.

"Cieszę się, że mogę być tutaj i reprezentować mój kraj w tych trudnych czasach. Obecność tutaj, z izraelską flagą, wiele znaczy dla mnie i mojego kraju" - powiedziała 20-letnia pływaczka.

Gorbenko miała czas 4.37,36, a zwyciężyła Brytyjka Freya Colbert - 4.37.14. Brąz zdobyła Włoszka Sara Franceschi - 4.37.86.