Ważna wygrana piłkarek ręcznych KPRu Gminy Kobierzyce

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2024-02-22 07:00
Ważna wygrana piłkarek ręcznych KPRu Gminy Kobierzyce - fot. kprkobierzyce.pl

W kolejnym spotkaniu ekstraklasy szczypiornistek KPR Gminy Kobierzyce pokonał MKSLublin 30:26. Dzięki wygranej KPR umocnił się na drugim miejscu w tabeli powiększył przewagę nad rywalkami do 4 punktów.

Początek spotkania był bardzo intensywny i niezwykle wyrównany. Gospodynie po udanych akcjach Magdaleny Drażyk wyszły na dwubramkowe prowadzenie 3:1. Rywalki Podopieczne Edyty Majdzińskiej zmniejszyły dystans za sprawą Magdy Balsam, która skutecznie wykorzystała rzut karny i było 5:4.

Wynik oscylował w okolicach remisu, a coraz pewniej w ofensywie spisywały się piłkarki MKS-u, które objęły prowadzenie 9:8. Znakomite trafienie Zoricy Despodovskiej z dystansu pozwoliło wyrównać stan meczu. Chwilę potem mimo gry w osłabieniu KPE objął prowadzenie 12:11.

Pod koniec pierwszej części gry kontuzji nabawiła się Katarzyna Cygan. Do przerwy zespół z Kobierzyc prowadził 16:13.

Po zmianie stron mecz był bardzo zacięty. Gospodynie imponowały skutecznością w ofensywie, a ważną bramkę na 19:15 zdobyła Patrycja Kozioł. W 47. minucie było już tylko 22:20, a po kolejnych czterech minutach 24:23 dla KPRu.

Zespół z Kobierzyc świetnie rozegrał końcówkę. W 55 minucie było już 27:24. Ostatecznie gospodynie pokonały MKS 30:26.

KPR Gminy Kobierzyce – MKS Lublin 30:26 (16:13)

KPR: Beata Kowalczyk, Patrycja Chojnacka, Viktoriia Saltaniuk – Oliwia Domagalska 4, Magdalena Drażyk 3, Małgorzata Buklarewicz 3, Zuzanna Ważna 3, Zorica Despodovska 3, Lesia Smolinh 3, Anastasiya Melekestseva 3, Mariola Wiertelak 2, Patrycja Kozioł 2, Katarzyna Cygan 2, Aleksandra Kucharska 1, Natalia Janas 1.

MKS: Paulina Wdowiak, Weronika Gawlik – Magda Więckowska 6, Stela Posavec 6, Magda Balsam 5, Daria Szynaruk 3, Romana Roszak 2, Oktawia Płomińska 1, Aleksandra Tomczyk 1, Beyza Sengul Turkoglu 1, Sara Kovarova 1, Aleksandra Olek, Joanna Andruszak, Patrycja Noga, Paulina Masna, Kinga Achruk.