26-latek uciekając przed policją staranował dwie blokady; trafił do aresztu

GN, PAP | Utworzono: 2024-02-27 15:12 | Zmodyfikowano: 2024-02-27 15:13
26-latek uciekając przed policją staranował dwie blokady; trafił do aresztu - fot. Policja
fot. Policja

Policja próbowała zatrzymać kierowcę osobowego audi w Witoszowie Dolny koło Świdnicy. "Kierowca widząc radiowóz rozpoczął szaleńczą ucieczkę, w trakcie której ignorował m.in. znaki drogowe, dopuszczalną prędkość, najeżdżał na chodniki" – powiedziała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy mł. asp. Magdalena Ząbek.

Z Witoszowa 26-latek ruszył w kierunku Świdnicy. Na ul. Spółdzielczej policja ustawiła blokadę tak, aby rozpędzone auto nie wjechało w demonstrację, która w tym czasie odbywała się na pl. Jana Pawła II.

"Kierujący nie zważając na okoliczności uderzył w radiowóz, uszkadzając go oraz inny pojazd. Przejechał dalej uszkodzonym już pojazdem, wzdłuż placu, na którym odbywało się zgromadzenie i ponownie uderzył w kolejną blokadę ustawioną na skrzyżowaniu ul. Długiej i Klasztornej, uszkadzając kolejny radiowóz i kolejny pojazd zaparkowany w pobliżu” – relacjonowała przebieg zdarzenia mł. asp. Magdalena Ząbek.

Na ul. Klasztornej kierowca porzucił auto i zaczął uciekać pieszo. Szybko jednak został zatrzymany.

"Mężczyzna uciekał przed policją, gdyż obawiał się konsekwencji prawnych w związku ze złamaniem sądowego zakazu kierowania pojazdami" – powiedziała rzeczniczka świdnickiej policji. 26-latek w chwili zatrzymania był trzeźwy; pobrano mu jednak krew do badań.

Świdnicka prokuratura postawiła mężczyźnie zarzuty m.in sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, jazdy pomimo aktywnego zakazu sądowego oraz niezatrzymania się do kontroli. Decyzją sądu 26-latek został aresztowany na trzy miesiące.

 

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.