Mieszkania na sprzedaż Wrocław – w jaki sposób przygotować się na kupno mieszkania?

Radio Wrocław | Utworzono: 2024-02-29 12:32 | Zmodyfikowano: 2024-03-01 12:40
Dodaj do Wykop.pl
Mieszkania na sprzedaż Wrocław – w jaki sposób przygotować się na kupno mieszkania? - Materiał Sponsora
Materiał Sponsora

Nieruchomości to inwestycja na lata. Bez względu na to, czy kupujesz pierwsze mieszkanie na własne potrzeby, czy chcesz zainwestować w lokal na wynajem, warto odpowiednio się przygotować i podjąć przemyślaną decyzję, by później nie żałować swojego wyboru. Na co zwrócić szczególną uwagę? Jak przygotować się na kupno nowego mieszkania od dewelopera we Wrocławiu? Podpowiadamy.


Mieszkania Wrocław – możliwości finansowe

Zanim w ogóle przystąpisz do przeglądania dostępnych ofert mieszkaniowych, musisz koniecznie przeanalizować swoje możliwości finansowe, bo nieruchomości to spory wydatek.

Na początku warto ustalić budżet i określić, skąd będą pochodziły środki na zakup lokalu. W przypadku posiadania oszczędności i chęci kupna nowego mieszkania we Wrocławiu za gotówkę trzeba pamiętać też o doliczeniu do ceny lokalu innych kosztów, takich jak np. wykończenie nieruchomości, wizyty u notariusza czy podatki. Nie każdy dysponuje jednak wystarczającą kwotą na zakup mieszkania za gotówkę. Wtedy najczęściej finansuje się nieruchomość z pomocą kredytu hipotecznego, co wcale nie jest prostą sprawą. By taki kredyt w ogóle przyznać, banki dokładnie analizują zdolność kredytową nabywcy. Mowa tu m.in. o takich kwestiach, jak: 

  • sytuacja życiowa, 
  • dochody, 
  • inne zobowiązania finansowe, 
  • posiadane oszczędności itp. 

Dodatkowo, starając się o kredyt hipoteczny, trzeba posiadać wkład własny.


Mieszkania Wrocław – odpowiednia lokalizacja

Gdy znasz już kwotę, jaką możesz przeznaczyć na zakup nieruchomości, warto skupić się na wyborze odpowiedniej lokalizacji. Bez względu na to, czy szukasz nowego mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu, czy w innej miejscowości, powinieneś przyjrzeć się bliżej kilku kwestiom. 

  1. Sprawdź, czy okolica, w której zlokalizowana jest dana inwestycja ma opinię bezpiecznej. Najlepiej wypytać o to osoby, które już tam mieszkają. W sieci można też znaleźć różnego rodzaju fora i grupy sąsiedzkie w mediach społecznościowych. Znajduje się tam sporo porad i ciekawych informacji, które być może pomogą Ci podjąć właściwą decyzję. 
  2. Lokalizacja musi być też wygodna i komfortowa w codziennym życiu. Wiele osób rezygnuje obecnie z mieszkania w centrum Wrocławia na rzecz spokoju od zgiełku miasta i zielonych terenów w okolicy. To zupełnie zrozumiałe, ale przed zakupem lokalu sprawdź, czy w pobliżu znajdują się placówki edukacyjne, sklepy spożywcze, miejsca do rekreacji oraz czy łatwo dostaniesz się stąd w inne części miasta.


Mieszkania Wrocław – wybór idealnego mieszkania

W końcu nadszedł czas na wybór wymarzonego mieszkania we Wrocławiu. Postawić na mieszkanie 2-pokojowe czy kawalerkę? A może większy, 4-pokojowy lokal w przypadku powiększenia się rodziny w przyszłości? Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb nabywcy. Ogromną rolę odgrywa jednak nie sama powierzchnia, a funkcjonalność i przemyślany układ mieszkania, który pozwala maksymalnie wykorzystać daną przestrzeń. 

Kwestią wartą zastanowienia jest także to, czy do lokalu przynależy dodatkowa powierzchnia w postaci balkonów lub tarasu z ogródkiem. Dla wielu osób przestronny balkon czy kawałek zieleni to podstawa w przypadku mieszkania w mieście. Podobnie rzecz wygląda w przypadku miejsca parkingowego. Warto wybrać dewelopera, który podczas projektowania inwestycji uwzględnia powstawanie miejsc postojowych. 

Coraz więcej nabywców zwraca też uwagę na innowacyjne i ekologiczne udogodnienia wdrażane w projektach mieszkaniowych. Możliwość korzystania z technologii inteligentnego domu, filtry antysmogowe w nawiewnikach okiennych, energooszczędne oświetlenie LED czy stacja ładowania aut elektrycznych na terenie inwestycji to właściwie już podstawa w nowoczesnych przedsięwzięciach deweloperskich.


Mieszkania na sprzedaż Wrocław Jagodno

Wrocławski rynek nieruchomości jest bardzo zróżnicowany i dynamiczny. Gdzie więc szukać swojego wymarzonego M, które będzie spełniało wszystkie, wymienione wyżej warunki? Ciekawą propozycją jest nowa inwestycja Grupy Murapol, usytuowana na wrocławskim Jagodnie.

- Murapol Osiedle Ferrovia to kameralne przedsięwzięcie z nowoczesnymi rozwiązaniami, które pozwoli mieszkańcom poczuć się jak w wymarzonym domu, bo projekt inwestycji obejmuje kilkadziesiąt starannie zaplanowanych, 2-kondygnacyjnych budynków wolnostojących oraz szeregowych. Dodatkowa przestrzeń plenerowa w formie nawet trzech balkonów i tarasów z ogródkami o powierzchni nawet 106 m2, pozwoli przyszłym lokatorom w jeszcze lepszy sposób celebrować wspólne chwile i cieszyć się prywatnością każdego dnia. Odnajdą się tu zarówno rodziny z dziećmi, seniorzy, jak i single – mówi Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży w Grupie Murapol.

Choć deweloper zaprojektował osiedle z dala od miejskiego zgiełku, to do wypełnionego atrakcjami serca Wrocławia można się dostać już w 15 minut samochodem. Tuż przy osiedlu funkcjonuje również szereg przystanków autobusowych, które pozwalają sprawnie przemieszczać się w inne części miasta. W okolicy nie brakuje też sklepów spożywczych, marketów, siłowni i innych punktów handlowo-usługowych. Ważną informacją dla młodych małżeństw i rodzin z dziećmi jest również to, że w pobliżu funkcjonują żłobki, przedszkola i szkoły podstawowe, zaledwie kwadrans spacerem od osiedla znajduje się Park Brochowski ze słynnym Grabowym Labiryntem, placem zabaw i siłownią plenerową.

Inwestycja spełni również wymagania osób, szukających mieszkań z ekologicznymi udogodnieniami, ponieważ w standardzie lokali deweloper przewidział pakiet antysmogowy. Z kolei Home Management System wdrożony w budynkach pozwoli lokatorom korzystać z urządzeń typu smart home. Na dachach budynków zaplanowano też panele fotowoltaiczne, które zapewnią dodatkowe źródło energii i przyczynią się do ochrony środowiska.

Reklama