Kłodzko wsparło strażaków ochotników

Jarosław Wrona, BT | Utworzono: 2024-03-05 07:37 | Zmodyfikowano: 2024-03-05 07:40
Kłodzko wsparło strażaków ochotników - fot. Jarosław Wrona
fot. Jarosław Wrona

Jak powiedział Radiu Wrocław Michał Piszko, burmistrz Kłodzka, gmina w tym roku przekaże jednostce 25 tys. złotych. W Kłodzku działa państwowa jednostka, ale jak dodał burmistrz, ochotnicy podniosą poziom bezpieczeństwa mieszkańców, korzyści będzie miała też gmina:

– Przede wszystkim zadysponowanie przez burmistrza do różnego rodzaju działań na terenie gminy, począwszy od zabezpieczenia różnego rodzaju imprez i wydarzeń organizowanych przez gminę, poprzez chociażby działania przeciwpowodziowe. Mam na myśli tutaj układanie worków z piaskiem, nawet ewakuacji mieszkańców z zagrożonych terenów.

Stowarzyszenie skupiające ponad 30 druhów, do tej pory pozyskało ponad 100 tys. złotych i stale się rozwija. W planie mają pozyskanie samochodu, a za przekazane w tym roku środki od miasta, chcą zakupić umundurowanie, zdradził Radiu Wrocław Dariusz Samodur, prezes OSP w Kłodzku:

– Umundurowanie strażackie, które jest niezbędne do działań ratowniczo-gaśniczych, jak i również potrzebne jest do brania udziału w różnego rodzaju szkoleniach. Bez odpowiedniego sprzętu, nie ma możliwości brania udziału w tych szkoleniach.

OSP w Kłodzku będzie też ściśle współpracowało z państwową jednostką. Jak zadeklarował burmistrz Kłodzka, po zakończeniu budowy nowej komendy PSP, druhowie mają znaleźć siedzibę w dotychczasowym budynku.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.