Literatura #11/2024: Anna Kaczanowska, Emil Pasierski, Ewa Borówka

Jacek Antczak, Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2024-03-15 11:00 | Zmodyfikowano: 2024-03-15 11:00
Literatura #11/2024: Anna Kaczanowska, Emil Pasierski, Ewa Borówka - Literatura #11/2024
Literatura #11/2024

W audycji książkowej RWK gościli:

Anna Kaczanowska – Political fiction, rodem z Wrocławia! Minister sprawiedliwości zostaje zamordowany. Do śledztwa dołącza prokurator Hanna Osul, która wciąż nie może pogodzić się ze stratą męża i córki. Godzi się na niebezpieczny układ z przestępcą… „Jej sprawa” (Wydawnictwo Mova), to kontynuacja powieści „Okaleczone”, debiutanckiej książki wrocławskiej autorki, absolwentki Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich, z wykształcenia stomatolożki, pasjonatki teatru i PPA.

POSŁUCHAJ


Emil Pasierski – Różewicz, Porębski, Karpowicz i Miłosz, to oni pojawili się w rozmowie z redaktorem Wydawnictwa Warstwy. Historyk literatury polskiej XX w. jest bowiem edytorem pism Czesława Miłosza, autorem książki „Miłosz i Putrament. Żywoty równoległe”. Wydał też dwa woluminy rozmów zagranicznych noblisty i tom „Czesław Miłosz. Bibliografia przedmiotowa 1932–2020”. Ostatnio zaś „Pisanie jest tylko dodatkiem. Korespondencja 1946–2011”, która przybliża czytelnikom dwie bardzo istotne osobowości literatury i kultury polskiej XX wieku – Tadeusza Różewicza i Mieczysława Porębskiego.

POSŁUCHAJ


Ewa Borówka – absolwentka filozofii na Uniwersytecie Śląskim, członkini Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury, autorka przekładów kilkudziesięciu książek oraz licznych artykułów, list dialogowych i tekstów telewizyjnych, obecnie tłumaczy wyłącznie literaturę, najchętniej piękną. Rozmawialiśmy m.in. o nowym przekładzie „Rajskiego ogrodu” (Wydawnictwo Marginesy). Ernest Hemingway pracował nad powieścią skupiającą się na androginizmie jej bohaterów przez piętnaście lat, nigdy jednak jej nie ukończył...

POSŁUCHAJ


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.