Sztuka w RWK #12/2024: Vivid Gallery, Szczurołapczyni, BWA Studio, Galeria u Kosałki

Maciek Przestalski | Utworzono: 2024-03-20 18:52 | Zmodyfikowano: 2024-03-20 18:53
Sztuka w RWK #12/2024: Vivid Gallery, Szczurołapczyni, BWA Studio, Galeria u Kosałki - Fot. RWK
Fot. RWK


Od 21 marca do 13 kwietnia w Vivid Gallery oglądać będzie można malarstwo Sylwii Mużyło. O cyklu "Growing up. Przypowieść o dojrzewaniu", w ramach którego plątanina ludzkich kształtów, figur i gestów staje się także opowieścią o relacjach artystka mówiła w towarzystwie Joanny Woziwodzkiej.

Posłuchaj całej rozmowy:


 

W sobotę 9 marca na Wyspie Tamka zainstalowana została nowa praca Żbika, Tym razem to Szczurołapczyni z Wrocławia. Porozmawiałem o niej z autorem oraz Anitą Welter i Werą Śliwowską, które namalowały szczury (i króliki) towarzyszące bohaterce.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Od 23 marca do 16 czerwca w galerii Studio BWA Wrocław oglądać będzie można wystawę "EUROPA II" czyli opowieść o kulturze wizualnej wybranych momentów z historii Ukrainy, Polski i Niemiec. Opowiedzieli o niej artysta Yuriy Biley i kuratorka Marta Czyż. Była to również okazja do rozmowy o rozpoczynającym się 20 kwietnia 60. Biennale Sztuki w Wenecji, gdzie Marta Czyż będzie kuratorką Pawilonu Polskiego, a Yuriy Biley jednym z zaproszonych do udziału artystów.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Do 24 marca w Galerii u Kosałki trwa ekspozycja "Miłość i Potwory" w ramach której para artystów i kolekcjonerów kuriozalnych obiektów stworzyła instalację składającą się fragmentów scenografii, kolaży, rysunków, malarstwa oraz asamblażowych rzeźb. Temat przybliżyli Patrycja Mastej, Jules Collet i Jerzy Kosałka.

Posłuchaj całej rozmowy:


 
Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.