Literatura #12/2024: Marzena Karwowska, Katarzyna Droga, Robert J. Szmidt

Jacek Antczak, Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2024-03-22 11:00 | Zmodyfikowano: 2024-03-22 09:55
Literatura #12/2024: Marzena Karwowska, Katarzyna Droga, Robert J. Szmidt - Literatura #12/2024
Literatura #12/2024

Dziś w audycji książkowej RWK:

Marzena Karwowska – To już ostatni dzwonek na podsumowanie tego, co działo się w roku 2023 w prawie czterdziestu filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu – co wrocławianie czytają najchętniej, czy licznie przybywają do wrocławskich bibliotek? I pierwszy dzwonek by opowiedzieć, co wydarzy się między 11 a 13 kwietnia podczas XII edycji Równoleżnika Zero - Wrocławskiego Festiwalu Podróżniczego im. Olgierda Budrewicza. O tym wszystkim opowiadała kierowniczka Biblioteki Turystycznej (filia nr 57 MBP), koordynatorka Festiwalu Podróżniczego.

POSŁUCHAJ


Katarzyna Droga – pisarka, dziennikarka, redaktorka. Od lat tworzy literackie portrety nietuzinkowych kobiet, jest autorką powieści biograficznych m.in. o Hance Ordonównie czy Aleksandrze Piłsudskiej. Zajmują ją dzieje rodzin i dziedzictwa pokoleń, napisała podlaską sagę „Pokolenia”. Właśnie ukazała się jej najnowsza książka, tym razem powieść biograficzna. Jej akcja rozpoczyna się na początku wieku XX, na Podlasiu, na dworze szlacheckim w Sabniach. Młoda wdowa wraca z córeczkami do domu rodziców. Ma jedno marzenie: zostać pisarką! Halszka, jak ją nazywa rodzina, to artystyczna dusza: pięknie gra na pianinie, maluje, ale nade wszystko uwielbia literaturę… A Halszka to rzecz jasna tytułowa twórczyni bestsellerów, czyli „Mniszkówna”.

POSŁUCHAJ


Robert J. Szmidt – Tydzień przed premierą, dzień przed przedpremierowym spotkaniem (23 marca w Mediatece), gościliśmy autora bestsellerowej trylogii „Szczury Wrocławia”, która ukaże się w nowej odsłonie wraz z... czwartą częścią zatytułowaną „Dzielnica”. Książka rozpoczyna się takim intrygującym wprowadzeniem: „Wieczorem 9 sierpnia 1963 roku milicjanci pilnujący izolatorium na Psim Polu są świadkami mrożących krew w żyłach zdarzeń. Część poddanych kwarantannie cywilów zamienia się w krwiożercze bestie…

POSŁUCHAJ

 

Do usłyszenia i zobaczenia w DAB+, aplikacjach mobilnych i na www.radiowroclawkultura.pl


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.