Przy wrocławskim lotnisku powstanie nowy hotel, wmurowano już kamień węgielny

Beata Makowska, AO | Utworzono: 2024-03-22 13:48 | Zmodyfikowano: 2024-03-22 13:54
Przy wrocławskim lotnisku powstanie nowy hotel, wmurowano już kamień węgielny - fot. Beata Makowska / Radio Wrocław
fot. Beata Makowska / Radio Wrocław

122 nowoczesne pokoje o różnym standardzie, i wygodne lobby – to tylko niektóre atrakcje, które będą czekać na gości w powstającym hotelu przy wrocławskim porcie lotniczym. W piątek, 22 marca, wmurowano kamień węgielny pod tę inwestycję. Korzystać z niej będą nie tylko przedstawiciele biznesu i turyści odwiedzający Wrocław i Dolny Śląsk, ale także mieszkańcy regionu, którzy żyją w większej odległości od lotniska, a będą chcieli swoją podróż zacząć od ciepłego śniadania, a nie kilkugodzinnej podróży.

- Tak duże lotnisko jak nasze, obsługujące rocznie kilka milionów pasażerów, zdecydowanie potrzebuje dobrze dostosowanej do swoich potrzeb infrastruktury hotelowej - powiedział Cezary Pacamaj, prezes zarządu Portu Lotniczego Wrocław:

„Korzystać z niej będą nie tylko przedstawiciele biznesu i turyści odwiedzający Wrocław i Dolny Śląsk, ale także mieszkańcy regionu, którzy żyją w większej odległości od lotniska, a będą chcieli swoją podróż zacząć od ciepłego śniadania, a nie kilkugodzinnej podróży. Nie zapominamy oczywiście również o pasażerach z innych regionów, którzy coraz częściej rozpoczynają i kończą swoją podróż w Porcie Lotniczym Wrocław.”

Szkielet nowego hotelu ma powstać jeszcze w tym roku. Kolejne etapy przewidują wykonanie fasad i stolarki, instalacji i sieci wewnętrznych i zewnętrznych, prac wykończeniowych oraz wyposażenia.

- Zgodnie z planem pierwszych gości hotel powinien przyjąć pod koniec 2025 roku - powiedziała Magdalena Sekutowska, przedstawicielka sieci hoteli marki Hampton by Hilton:

„Ładnie wykończone przestrzenie publiczne, bar, trzy sale konferencyjne i siłownia. Wszystko, co powinno być wystarczające dla gości, którzy albo przylecą, albo będą szykować się do podróży.”

Podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego, uczestnicy wydarzenia podpisali akt erekcyjny, który został włożony do specjalnej tuby razem z bieżącą prasą, garścią drobnych monet i aktualnym zdjęciem wrocławskiego lotniska.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.