10 dni pełnych koncertów i spektakli. Za nami Przegląd Piosenki Aktorskiej

Justyna Kościelna, WK | Utworzono: 2024-03-25 07:35 | Zmodyfikowano: 2024-03-25 07:36
10 dni pełnych koncertów i spektakli. Za nami Przegląd Piosenki Aktorskiej - fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

- W tym roku było o czym dyskutować i o co się spierać - przyznaje dyrektor festiwalu Cezary Studniak:

- Moje dyrektorskie TOP topów to oczywiście: Kaizers Orchestra, Ben Caplan, ale też nie będę ukrywał, gala. Tak, jestem w tej ekipie.

Pokazana w pierwszy weekend festiwalu gala „Człowiek z papieru. Antyopera na kredyt" wzbudziła kontrowersje i mocno podzieliła widzów - jedni chwalili mocny, społecznie zaangażowany teatr Jakuba Skrzywanka, inni mówili, że spektakl jest nieprzygotowany i nie zasługuje na pokaz jako gala.

- Za nami festiwal, który poruszał, prowokował do kłótni i zadumy. Jednym z wydarzeń, które zapamiętam, jest występ niesłyszącej aktorki Dominiki Kozłowskiej w konkursie na interpretację piosenki - mówi dziennikarz Elik Plichta:

- Spowodowała, że nie potrafiłem zahamować wzruszenia, leciały łzy. I to jest ważny głos, uświadomiłem sobie, jaka to bezczelność z mojej strony, że nie potrafię powiedzieć w języku migowym pięciu podstawowych słów. Ja to nadrobię, trzeba i warto.

Dominika Kozłowska wykonała "Song o ciszy" i "Dziwny jest ten świat". Za swój występ została nagrodzona Tukanem Dziennikarzy. W uzasadnieniu napisali „Za odwagę i prawdę, za gejzer emocji i otwarcie nam oczu, za przekroczenie naszych wyobrażeń o tym, czym jest aktorska interpretacja piosenki".

POSŁUCHAJ CAŁEGO MATERIAŁU:

 


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.